Konya Yeni YHT Garı Alt Geçidi Hizmete Açıldı

konya yeni yht gari alt gecidi hizmete acildi
konya yeni yht gari alt gecidi hizmete acildi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yeni Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı Alt Geçidi trafiğe açıldı.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 4 Nisan’da gerçekleştirilen mazbata töreninden hemen sonra temelini attıkları Yeni YHT Garı Alt Geçidini, söz verilen süreden önce tamamlayarak hizmete açtıklarını söyledi.

TRAFİK KONUSUNDA ÖNEMLİ PROJELER YÜRÜTÜYORUZ

Araç geçişlerinin başladığı alt geçitte incelemelerde bulunan Başkan Altay, Konya için söz verdikleri konuları bir bir çözmeye devam ettiklerini belirterek; bir yandan metro, banliyö, bisiklet gibi toplu ulaşım araçlarını çözerken bir yandan da trafiğin ana unsuru olan taşıtlar için önemli projeler yürüttüklerini ifade etti. Başkan Altay, “Mazbatamızı aldıktan sonra ilk yaptığımız iş, Yeni YHT Garı önündeki alt geçidin temelini atmak olmuştu. Mazbatadan sonra ilk temelini attığımız işin bugün açıldığını görmekten de büyük mutluluk duyuyorum. O gün 25 Eylül’de burayı tamamlayacağımızı ifade etmiştik. Elhamdülillah bir hafta önce iş tamamlandı ve şu anda trafik akışını sağlamış olduk. Demiryolu Caddesi özellikle sanayicilerin çok yoğun kullandığı Konya’nın ana arterlerinden birisi. Yeni YHT Garının açılmasıyla birlikte burada bir keşmekeş oluşacaktı. Aslında bir tünel inşa etmiş olduk. 155 metre uzunluğunda bir tünelle trafiği YHT Garında oluşacak trafik karmaşasından uzaklaştırdık ve dün akşamdan itibaren de aktif bir şekilde çalışıyor. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Trafik konusunun üzerinde en fazla çalıştıkları konulardan birisi olduğunu vurgulayan Başkan Altay, “Taşıtlarla ilgili alt geçitler, düzenlemeler yaparken toplu ulaşımla ilgili önemli çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah metronun ihalesi yakında gerçekleşecek. Önemli olan insanların trafikte geçirecekleri vakti azaltmak. Bunun için gece gündüz demeden çalışıyoruz” diye konuştu.

31 İLÇEDE FİZİKİ YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Başkan Altay, alt geçidin yapım aşamasında bölge esnafına gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ederek, “Bu dönemin ana sloganı Gönül Belediyeciliği. Biz de buna uygun olarak her daim vatandaşlarımızla iç içeyiz. Bir taraftan da şehrin ihtiyaçlarıyla ilgili gece gündüz demeden çalışıyoruz. 31 ilçemizin tamamında alt yapı çalışmalarımız, asfaltlama çalışmalarımız, köy yollarıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Fiziki belediyeciliğe en güzel örneklerden birisi olan, verilen sözden bir hafta önce tamamlanan, 22 milyon liraya mal olan YHT Garı Alt Geçidi şehrimize hayırlı olsun” dedi.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar