Kop ve Kırık Tünelleri 2021 Yılında Hizmete Açılacak

kop ve kirik tunelleri yilinda hizmete acilacak
kop ve kirik tunelleri yilinda hizmete acilacak

Türkiye’de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi’nin Erzurum Çalıştayı’na katılmak için kente gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Erzurum Valiliğini ziyaret etti.

Valilik ziyaretinde Vali Okay Memiş ve vali yardımcıları tarafından karşılanan Bakan Turhan, ilk olarak valilik şeref defterini imzaladı. Beraberindeki heyetle birlikte daha sonra makam odasına geçen Bakan Turhan, Vali Okay Memiş’ten kentle ilgili genel bilgi aldı.

Vali Okay Memiş’e çalışmalar için teşekkür eden Bakan Turhan, Erzurum’da yapım aşaması devam eden tüneller hakkında bilgi verdi.

Yapımı devam eden tüneller 2021 yılında hizmete açılacak

Hızlı demir yolu projesinin tamamlanma aşamasında olduğunu ifade eden Bakan Turhan, “Erzurum ulaşımda önemli gelişmeler sağladı. Bizler Erzurum’un daha gelişmesi için bölgemizde alt yapıyı geliştirmek ve iyileştirmek için projelerimizi devam ettiriyoruz. Artan ihtiyaçları karşılayacak ulaşım hizmeti sunmak için çabalıyoruz.” dedi.

“Erzurum’da bugüne kadar şehirlerarası bölünmüş yolları tamamladık diyebiliriz” diyen Bakan Turhan, şöyle konuştu:

“Özellikle bölgenin topoğrafik şartları yüksekte olmasının zorlukları var. Bazı geçitleri daha kolay, daha rahat ve kısa zamanda ulaşım sağlamak amacıyla köprülerimizi, viyadüklerimizi ve alt yapımızı geliştiriyoruz. Rize’ye bağlantımızda Dallıkavak Tüneli, Ovit Tüneli ve Kırık Tüneli’nde çalışmalarımız devam ediyor. 2020 sonuna kadar Dallıkavak Tünelimizi, 2021 sonunda ise Kırık Tünelini bitirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca Kop Tünelimiz var, hedefimiz bu tüneli de 2021 yılında hizmete açmak. Çat Karlıova arasında Çirişli Tüneli devam ediyor onu da 2021 yılında hizmete açmayı planlıyoruz. Erzurum ülkemizin doğu-batı istikametinde Çin’den Londra’ya yol alan demir yollarındaki bir istasyon. Hızlı demir yolunda projelerimiz sonlanma aşmasına geldi. Proje sonunda inşallah çalışmalarımıza başlayacağız.”dedi

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar