Tarihi Alsancak Garı’nda ‘Son Buharlı’ Sergisi Açıldı

tarihi alsancak garinda son buharli sergisi acildi
tarihi alsancak garinda son buharli sergisi acildi

Türkiye’nin 1943 yılından bu yana hizmet veren, çalışır durumdaki 56548 numaralı son buharlı treninin, ülkenin dört bir yanında çekilen 35 fotoğrafdan oluşan ‘son buharlı’ isimli fotoğraf sergisi, İzmir’de, tarihi Alsancak Tren Garı’nda ziyaretçilerin beğenisine sonuldu.


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 163. kuruluş yıldönümü için hazırlanmış Türkiye’nin çalışır durumdaki son buharlı treninin ülkenin dört bir yanında çekilen fotoğraflarının yer aldığı ‘Son Buharlı’ isimli fotoğraf sergisi, tarihi Alsancak Tren Garı’nda açıldı. Ülkemizde hizmet veren son Buharlı Lokomotif olması sebebiyle ayrı bir öneme sahip olan ve fotoğrafları ile birlikte kendisi de sergilenen 56548 numaralı lokomotifin fotoğrafları Kuyucak’ta hareket memuru olarak görev yapan TCDD personeli Hakan Yaralı tarafından 2010’dan bu yana çalıştığı proje kapsamında ortaya çıkan 35 fotoğraf, sergide büyük ilgi gördü. Proje kapsamında 80 fotoğraf çekildiğini belirten Hakan Yaralı, “Alsancak Garı’ndaki bu sergimiz için İzmir plakasının 35 olması sebebiyle 35 fotoğraf getirdik ve tren çalıştığı müddetçe fotoğraflarını çekmeye devam edeceğim” dedi.

Sergiye TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, TCDD Taşımacılık A.Ş. İzmir Bölge Müdürü Habil Emir, 3. Bölge Müdür Yardımcıları Nizametdin Çiçek ve Mustafa Keskin, Servis Müdürleri, personel ve vatandaşlar katıldı. Koçbay, fotoğrafları büyük bir emekle sergiye taşıyan Hakan Yaralı ile serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar