TCDD Taşımacılık Lokomotif Filosu Genişliyor

tcdd tasimacilik lokomotif filosu genisliyor
tcdd tasimacilik lokomotif filosu genisliyor

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Erol Arıkan ve TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı başkanlığında heyet, araç filosunun modernizasyonu programı kapsamında TÜLOMSAŞ’ta bir toplantı gerçekleştirdi.

Bu toplantıda, 2020 – 2022 döneminde çeşitli tiplerdeki dizel lokomotiflerin elektrikli lokomotife dönüştürülmesi, dizel, elektrikli vb. lokomotif üretilmesi ile bakım onarımları konularında mutabakat zaptı imzaladı.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Erol Arıkan, demiryolu altyapısının yanı sıra demiryolu araç filosunun yenilenmesi ve modernizasyonunun büyük önem arz ettiğine vurgu yaparak, Konvansiyonel hatlarımızın elektrifikasyon ve sinyalizasyonunda önemli mesafeler alındı. Bu hatlarımızda işletmeciliğin en iyi en verimli şekilde yapılması için ihtiyaç duyduğumuz araç filomuzun tesis edilmesinde TÜLOMSAŞ en önemli ortaklarımızdan birisidir. Konvansiyonel hattaki yolcu ve yük taşımacılığında ihtiyaç duyduğumuz lokomotiflerin sağlanmasıyla birlikte hizmet kalitemiz ve kapasitemiz artacaktır. Desteklerinden dolayı, TÜLOMSAŞ Genel Müdürü başta olmak üzere tüm TÜLOMSAŞ ailesine teşekkür ediyorum dedi.

Günceleme: 21/09/2021 13:44

Benzer Reklamlar

1 Comment

  1. “TCDD Taşımacılık Lokomotif Filosu Genişliyor” haber başlığıyla alakalı bir şeyler yazarsanız haber amacına ulaşmış olur.

Yorumlar