Bakan Turhan: ’Burdur’daki Yolcu Sayısı Artarsa’

bakan turhan burdurdaki yolcu sayisi artarsa
bakan turhan burdurdaki yolcu sayisi artarsa

Programı kapsamında İlimize ziyaret gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Burdur Valiliğini ziyaret etti.

Isparta programını müteakip Burdur’a gelen Bakan Turhan’ı Valilik girişinde Vali Hasan Şıldak ve protokol karşıladı.

Bakan Turhan, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Şıldak’la makamında bir süre görüştü.

Ziyaretlerinden dolayı Bakan Turhan’a teşekkür eden Vali Şıldak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak İlimize yaptıkları yatırımlar dolayısıyla Burdur halkı adına kendisine teşekkür etti.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, devam eden yatırımlarla ilgili Bakan Turhan’a bilgi veren Vali Şıldak, başta karayolu ve demir yolu olmak üzere İlimizin ulaşımla ilgili taleplerini kendisine iletti.

Ziyarette Milletvekili Bayram Özçelik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı Murak Akbıyık ve Bölge Müdürleri yer aldı.

Bakan Turhan ziyaretin son bölümünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Bugün Göller bölgesindeyiz, Isparta’ya uğradık ve Burdurumuza geldik. İzmir, Aydın, Denizli, Burdur, Isparta demir yolu hattının yeniden yolcu taşıma hizmetlerinin başlaması dolayısıyla bir araya geldik. Uzun süredir bakım ve alt yapı çalışmaları nedeniyle kesintiye uğramış demir yolu taşımacılığı yeniden başladı. İzmir ve Burdur arasında yolcu taşıma hizmetleri yeniden başlamış olacak. Tabi demiryolu taşımacılığı insanlarımızın rağbet gösterdiği, ekonomik, güvenli ve konforlu ulaşım sistemi, bugün Burdurumuzda tekrar bu hizmetin başlamasının mutluluğunu yaşıyoruz. Burdurlu hemşehrilerimize hayırlı olsun. Şimdilik Gümüşgün İstasyonu ile Burdur arasındaki bağlantı Devlet Demir Yollarının servis otobüsleri ile sağlanacak. İleride bölgedeki yolcu hareketlerinin artması veya bölgemizdeki Salda gibi, Ağlasun gibi turistik bölgelerimizde turizm amaçlı taleplerin artması sonucunda oluşacak talepleri karşılamak için Burdurumuzua kadar lokomotifle beraber, demiryolu araçlarıyla bu taşımacılığı yapmayı planlıyoruz, hedefliyoruz.” Dedi.

Konuşmasının devamında Burdur – Tefenni- Fethiye yolunun büyük oranda bittiğini sözlerine ekleyen Bakan Turhan, “Yaklaşık 91 km uzunluğundaki yolun 82-83 km’si tamamlanmış durumda. Kalan kesimlerdeki eksik imalatları da inşallah önümüzdeki yıl tamamlayıp tamamını bölünmüş yol olarak hizmete açmış olacağız. Bildiğiniz gibi Yeşilova Yolu tamamlandı. Yine Burdur İlimizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Ağlasun İlçesinin Burdurla olan bağlantısını sağlamak amacıyla proje çalışmalarımızı tamamladık, önümüzdeki yıl bunun da ihalesini yaparak yapım çalışmalarına başlamayı planlıyoruz.” diyerek yapılan hizmetlerin Burdurlulara hayırlı olmasını diledi.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar