Bakan Turhan: ‘Tiflis İpekyolu Forumu, Önemli Bir Forumdu’

bakan turhan tiflis ipekyolu forumu onemli bir forumdu
bakan turhan tiflis ipekyolu forumu onemli bir forumdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te devam eden “3’üncü Tiflis İpekyolu Forumu” çerçevesinde, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Elyar Ganiyev, Gürcistan Ekonomik ve Sürdürebilir Kalkınma Bakanı Natia Turnava ve Afganistan Ulaştırma Bakanı Yama Yari ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Bakan Turhan, “Tiflis İpekyolu Forumu’nda Doğu ile Batı arasında tarihi İpekyolu’nun yeni ve modern İpekyolu olarak hizmet vermesi için yapılması gereken çalışmalar, tüm bölge ülkeleri tarafından değerlendirildi.” ifadesini kullandı.

Türkiye’de yapılan ve inşaatı devam eden altyapı projeleri konusunda Foruma katılan yetkililere bilgi verdiklerini aktaran Turhan, “Sadece bu altyapıyı yapmak önemli değil, altyapıyı yaptıktan sonra bu altyapıdan faydalanacak olan araçların, insanların, yüklerin taşınmasıyla ilgili mevzuatları da görüştük.” şeklinde konuştu.

Cahit Turhan, Forum çerçevesinde katıldığı panellerde ve ikili görüşmelerde bölgedeki altyapıların nasıl kullanılacağı, bu projelerden nasıl faydalanılacağı, ne gibi kazanımların elde edileceği gibi konularda önemli görüşmelerin yapıldığını aktardı.

Forumda, ülkeler arasındaki ticari ilişkileri, bu ilişkilerin daha da ileriye taşınması, ortak ulaşım altyapı projelerinin geliştirilmesi konularını da değerlendirdiklerini anlatan Turhan, “Tiflis İpekyolu Forumu, önemli bir forumdu. Faydalı olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar