Bismil’de Ücretsiz Hastane Servis Hizmetlerini Sürdürüyor

bismilde ucretsiz hastane servis hizmetlerini surduruyor
bismilde ucretsiz hastane servis hizmetlerini surduruyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil ilçesinde vatandaşların ücretsiz şekilde yararlandığı 2 toplu taşıma aracı her gün rutin şekilde 07.00 ile 17.30 saatleri arasında hastane servisi hizmetlerine devam ediyor.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil ilçesinde vatandaşların ücretsiz şekilde yararlandığı 2 toplu taşıma aracı hastane servisi hizmetlerini sürdürüyor. Bismil ilçesinde, şehir merkezinin dışında bulunan hastaneye vatandaşların ücretsiz ulaşımı için tahsis edilen belediye otobüsleri, asılsız iddiaların aksine vatandaşlara hizmet etmeye devam ediyor.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V.  Hasan Basri Güzeloğlu’nun 18 Ocak 2018 tarihinde Bismil ilçesine yaptığı ziyaret sırasında vatandaşlar, ilçe merkezinin dışında bulunan hastaneye ücretsiz taşıma yapılması için otobüs talebinde bulundu. Sayın Güzeloğlu’nun talimatları doğrultusunda ilçe Kaymakamı ve Bismil Belediye Başkan Vekili döneminde yapılan sözleşmeyle 31 Mart 2019 tarihine kadar vatandaşların hastane bölgesine ücretsiz taşınması için minibüsler kiralandı. Mahalli seçimlerin yapıldığı 31 Mart 2019 tarihinde minibüs sözleşmelerinin yenilenmemesi üzerine ücretsiz servis hizmeti sonlandırıldı.

Önceki yönetim tarafından Bismil Belediyesi’ne tahsis edilen otobüslerin hizmetlerde aksamalar yaşatması üzerine Sayın Güzeloğlu’nun talimatıyla tahsis işlemi iptal edilerek, Büyükşehir Belediyesi kontrolünde vatandaşlara ücretsiz hastane ulaşımına devam edildi.

Araçlar 07.00 ile 17.30 saatleri arasında hizmet veriyor

Ücretsiz hastane servisinin Büyükşehir Belediyesi kontrolüne geçmesinin ardından, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesapları aracılığıyla “Bismil’de hastaneye ücretsiz ulaşım sağlayan 2 otobüs kayyum tarafından geri alındı” şekline asılsız ve gerçeği yansıtmayan iddialar ortaya atıldı. Büyükşehir Belediyemize yönelik kamuoyu nezdinde olumsuz algı oluşturmaya yönelik çabaların aksine tahsis edilen ücretsiz hastane servisi 07.00 ile 17.30 saatleri arasında Bismilli vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor.

Büyükşehir ve Sayın Güzeloğlu’na teşekkür

Hastanelere ücretsiz ulaşım hizmetinin verilmesinin Bismilliler için çok önemli olduğu ifade eden Özlem isimli vatandaş, “Hizmetlerden çok memnunuz, halkımıza ücretsiz araçların tahsis edilmesi Bismil halkı için çok iyi” diyerek hizmetlerin verilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Asmin İnci Dal ise “Hastanelere ücretsiz ulaşımımızı sağlayan otobüslerin kaldırıldığı konuşuluyor ama öyle bir şey yok. Ücretsiz otobüs seferlerinden oldukça memnunuz. Bu hizmeti veren Büyükşehir Belediyemize ve Sayın Valimize teşekkür ederiz” dedi.

İsmini vermek istemeyen bir vatandaş ise “sosyal medya da dolaşan haberlerin yalan olduğu bugün ortaya çıktı. Şehir merkezinden devlet hastanesine vatandaşlar ücretsiz nakil edildiği de ortaya çıktı“ diye konuştu.

Toplu ulaşım araçlarından ücretsiz şekilde yararlanan kadınlar ise ekonomik olarak zor durumda olduklarını verilen ücretsiz ulaşım hizmetten dolayı yetkililere teşekkür etti.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar