Cakarta Surabaya Demiryolu Hayata Geçiriliyor

cakarta surabaya demiryolu hayata geciriliyor
cakarta surabaya demiryolu hayata geciriliyor

Endonezya Java’nın kuzeyindeki 720 km Cakarta – Surabaya arasında demiryolu hattının hayata geçirilmesi için Java Kuzey Hattı Geliştirme Projesi için iki yıl sonra Ulaştırma Bakanlığı ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı tarafından imzalandı. Proje için hazırlık çalışmaları bu yılın başlarında JICA tarafından başlatılmış ve 2020 Mayıs ayının sonuna kadar tamamlanması gerekiyor.

Proje kapsamında mevcut dar hat, 160 km / s çalışmasına izin verecek şekilde genişletilip, kentsel alanlarda inşa edilen yeni hizalamalar ve tüm seviye geçişleri ortadan kaldırılarak modernize edilecektir.

24 Eylül anlaşmasına göre, proje iki aşamada gerçekleştirilecek, Jakarta’dan Semarang’a 436 km, 2024’e kadar Semarang’tan Surabaya’ya 284 km.

Yolculuk Süresi Azalacak

Ulaştırma Bakanlığına göre, projenin tamamlanması yolculuk süresini 5 buçuk saate düşürecek. Her yıl yaklaşık 8 milyon kişinin şehirler arasında seyahat ettiği tahmin edilmektedir ve Teknoloji Değerlendirme ve Uygulama Ajansı’nın hava yolcularının en az % 12’sinin demiryoluna geçeceği öngörülmekte.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Sal 19

İhale İlanı : Akaryakıt Satın Alınacaktır

Kasım 19 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar