Havalimanlarının Dış Hat Yolcu Sayısı Dokuzuncu Ayda Türkiye Nüfusunu Geçti

huseyin keskin
huseyin keskin

Dokuz aylık verilerin açıklanmasının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan(@dhmihkeskin) son verileri değerlendiren Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, “Dış hat yolcu sayısı henüz dokuzuncu aydan Türkiye nüfusunu geride bıraktı. Başarılarımıza yeni başarılar ekliyoruz!” dedi.


Paylaşımında yolcu istatistiklerine de yer veren Keskin, “Dış hat yolcu sayısının henüz dokuzuncu aydan Türkiye nüfusunu geride bıraktı. Yılın ilk 9 ayında yaz turizmine katkı sağladığımız hava limanlarımızda 31 milyon 556 bin 514’ü dış hat uçuşlarında olmak üzere toplam 47 milyon 592 bin misafir ağırladık. Türkiye geneli havalimanları iç hat yolcu trafiğinin 76 milyon 431 bin 401, dış hat yolcu trafiğinin 84 milyon 828 bin 52 olduğu bu dönemde direkt transit yolcular ile birlikte toplam yolcu trafiği, 161 milyon 482 bin 868 olarak gerçekleşti” ifadelerini kullandı.

Antalya Havalimanı’ndan dikkat çeken performans artışı

Avrupa Havalimanları Konseyi’nin (ACI Europe) Ağustos ayı raporunda yer alan Antalya Havalimanı’nın önemli bir btaşarı gösterdiğine de dikkat çeken Keskin, “Avrupa Havalimanları Konseyi’nin (ACI Europe) her yıl 25 milyondan fazla yolcunun ziyaret ettiği 1. Grup havalimanları kategorisinde Ağustos ayındaki en büyük yolcu trafiğl artışı yüzde 15,3 ile Antalya Havalimanı’mızda gerçekleşti” yorumunda bulundu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar