Refik Melikoğlu FIDIC Semineri

refik melikoglu fidic semineri
refik melikoglu fidic semineri

Müşavir Mühendisler Uluslararası Federasyonu (International Federation of Consulting Engineers – FIDIC), Refik Melikoğlu’nu Londra’da düzenlediği uluslararası konferansa konuşmacı davet etti. 3 ve 4 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleşecek konferansta “sözleşme yönetimi ve uyuşmazlıkların önlenmesine uluslararası yüklenicilerin bakışı” konusunda görüşlerini sunacak olan Refik Melikoğlu, beş yıldan bu yana Tecnicas Reunidas’ın Madrid İspanya merkez ofisinde İnşaat Sözleşmeleri Müdürü görevini sürdürüyor.


1959 yılında petrol ve gaz sektöründe başladığı faaliyetleri çerçevesinde, rafineri, petrokimya tesisleri ve enerji santralları gibi endüstriyel tesisler uluslararası ana yüklenicisi olan Tecnicas Reunidas, Türkiye’de yakın zamanda devreye alınan en büyük yatırımlardan olan Tüpraş ve Star Rafinerilerinin anahtar teslimi yapımını başarı ile gerçekleştirdi.

Sözleşme ve hak talepleri yönetimi konusunda 10 yıl boyunca görev yaptığı Marmaray Projesinde inşaat başlangıcından işletmeye alınmasına kadar her aşamada edindiği deneyimini son beş yılda uluslararası alana taşıyan Refik Melikoğlu, Avustralya’dan Orta Doğu’ya, Avrupa’dan Amerika’ya gerçekleştirdikleri mega projelerde karşılaşılan zorluklar ve yakalanan başarıları konferansta katılımcılar ile paylaşacak. Uluslararası alanda konusunda uzman, yönetici ve yatırımcı konumda bir çok konuşmacı ve dinleyiciyi bir araya getirmeyi amaçlayan bu önemli organizasyona Türkiye’den de birçok kişinin katılması bekleniyor.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar