Samsun’da Ulaşıma Zam Yapılacak Ama Minimum Miktarda

samsunda ulasima zam yapilacak ama minimum miktarda
samsunda ulasima zam yapilacak ama minimum miktarda

Samsun Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında komisyonlardan gelen 44 maddeden 42’si oy birliği, 2 tanesi de oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 yılı Ekim ayı 22. Birleşiminin 1. Oturumu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirildi. 44 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında 42 gündem maddesi oy birliği ile 2 gündem maddesi ise oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Mustafa Demir, ayrıca Samsun’da ulaşıma zam yapılmasının görüşüldüğünü açıkladı.

“Ulaşımda her türlü önlemi alacağız”

2020-2024 Yılı Stratejik Plan teklifi ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Eylem planı noktasında detaylı çalışmalar içerisinde olacağız. Hayvancılık noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada, ilçe belediye başkanlarımızı da yakınen ilgilendiren bir konu. Beraber çalışacağız. Başarabilirsek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden sonra Tarım ve Orman Bakanlığımızla da müşterek bir yol arayacağız. Belediyemizle ilgili tarım hayvancılık ve ziraatta proje üretilebilecek ne kadar alan varsa burada proje üreteceğiz. Bu projelerimize ilçe belediyelerimizi de bu projelere entegre edeceğiz. Toplu taşıma noktasında çok önemli köklü değişikliklere imza atacağız. Samsun hızla gelişen ve trafik yoğunluğu hızla artan bir kent. Bu konuda trafikte ciddi yoğunluklar yaşanıyor. Bu bağlamda yoğunluğu ve trafiği düzenlemek adına ciddi çalışmalar yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı varacakları yerlere en verimli ve en güvenli bir şekilde seyahatlerini sağlayacağız. Bunun için gereken her şeyi yapacağız ve her türlü önlemi alacağız” dedi.

Samsun’da ulaşıma zam yapılacağını açıklayan Başkan Demir, “SAMULAŞ’ı sermaye artırımlarıyla finanse etme noktasından çıkartıp, tamamen konforlu, güvenli ve hızlılığı arttırma noktasında çok hızlı bir şekilde yapacağız. SAMULAŞ şu anda hem raylı sistemi çalıştırıyor hem de otobüsleri işletiyor. Güzergahlarla alakalı aldığı her karar, ulaşımdaki diğer aktörleri etkiliyor. Topyekun bir çalışma yapıyoruz. Aralık ayında bu çalışmalar sizlerle paylaşılacak. SAMULAŞ, sermaye ile takviye edilen değil de yaptığı km üzerine bir sistemde çalışıyoruz. Reklam alma konusunda da çalışmalarımız sürüyor. Zam konusunda da UKOME’de böyle bir çalışma var. Yapmamak gibi bir durum söz konusu değil. Yakıt fiyatları ve sektördeki diğer gelişmeler malum. Asıl SAMULAŞ’ı ilgilendiren bir konu değil. Samsun’daki ulaşım noktasında dolmuşlar, otobüsler, raylı sitem ulaşımı noktasında bir çalışma var. Onunla ilgi düzenlememiz var ama bunu minimumda tutma konusunda büyük bir gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar