Vali Gürel, Keltepe Kayak Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu

vali gurel keltepe kayak merkezinde incelemelerde bulundu
vali gurel keltepe kayak merkezinde incelemelerde bulundu

Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetlerine bağlı ekipler tarafından Keltepe Kayak Merkezinde gerçekleştirilen yol genişletme ve çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde incelediler.


Yapılan incelemelerin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Gürel; “Keltepe Kayak Merkezini inşallah bu sene günü birlik kullanım için açacağız. Özel İdare’nin makine parkının araçları neredeyse yarısı burada çalışıyor ve personeller çok yoğun bir çalışma içerisindeler. Yolları, pistleri ve diğer tarafları hazırlamak için uğraşıyoruz. İnşallah Aralık ayında günü birlik kullanım için hazır hale getireceğiz. Oteli de inşallah önümüzdeki sene planlayacağız, birkaç eksiğimiz var, o eksikleri takip etmek için Milletvekillerimiz ile buradayız ve beraber değerlendirmesini yaptık. Karabük’ümüze hayırlı olsun, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Gerçekten çok yoğun çalışılıyorlar, büyük gayretler içerisindeler, inşallah kısa zamanda burayı uygun hale getireceğiz” diye konuştu.

Adım adım çalışmalarda sona gelindiğini ifade eden Milletvekili Cumhur Ünal, ” Keltepe’yi kayak merkezi olarak değil, gelecek de doğa turizmi açısından da düşünmek gerekiyor. Bunun içinde düşündüğümüz planladığımız şeyler var. İnşallah o hayallerimizi de gerçekleştirebilirsek Keltepe Kayak merkezini daha büyük bir cazibe merkezi haline getirmeyi arzu ediyoruz.”dedi.

Keltepe Kayak Merkezinin ilimiz için büyük bir velinimet olduğunu belirten Milletvekili Niyazi Güneş; “Keltepe bizim çocukluğumuzdan beri duyduğumuz bir yer. Keltepe’yi ülkemizin diğer bölgelerindeki kayak merkezleri gibi bir cazibe merkezi yapmak için çalışıyoruz. Bugün burada yaptığımız incelemelerin ardından eksikleri, noksanları konuştuk. Keltepe Kayak Merkezi, Karabük’te, günün yorgunluğunu atmak isteyenlerin çıkabileceği merkezlerden bir yer haline gelecek. Bunun hayali içindeyiz ve bunun çalışmaları yapılıyor.”diye konuştu.

Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekillerimiz Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş’in Keltepe Kayak Merkezinde gerçekleştirdiği incelemelerde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Özgür Bülbül eşlik etti.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar