1. Beton Yollar Kongre ve Sergisi Ankara’da Başladı

beton yollar kongre ve sergisi ankarada basladi
beton yollar kongre ve sergisi ankarada basladi

1. Beton Yollar Kongre ve Sergisi Ankara’da Başladı; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ile Avrupa Beton Kaplamalar Birliği’nin (EUPAVE) teknik desteği ile hazırlanan “1. Beton Yollar Kongre ve Sergisi” tarihinde Ankara’da başladı.

Karayolları Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde başlayan kongrenin açılışına Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İSKURT, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU, ilgili kurumların temsilcileri, akademisyenler ve karayolcular katıldı.​

Açılışta konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İSKURT, sektörün paydaşlarını bir araya getiren organizasyonun; beton yollar konusundaki mevcut bilgilerin zenginleştirilmesini, araştırma – geliştirme faaliyetleri ve yeni teknolojilerin paylaşılmasını sağlamak suretiyle, ülkemizi sürdürülebilir bir ulaşım sistemine bir adım daha yaklaştıracağını ifade etti.

Yol üstyapısı konusunda çalışan yol otoriteleri, akademisyenler, üretici ve uygulayıcıları bir araya getirerek, bilime ve uygulamaya ulusal ve uluslararası düzeyde katkıda bulunacak bir Kongre olduğunu dile getiren İSKURT, yapılan etkinliğin ülkemizdeki karayolu ulaşım sektörünün gelişimi açısından büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU da Kuruluş olarak Dünya çapında projelerin yürütüldüğünü ifade ederek, kendi alanında enleri barındıran otoyol projelerinin var olduğunu, bunların önemli bir kısmının tamamlanıp trafiğe açıldığını, bir kısmında da çalışmalara devam edildiğini söyledi.

URALOĞLU; üstyapıda beton yapılabilirliliği ile ilgili bir gündem oluşturulması, tartışılması, bu konudaki gelişmelerin takip edilmesi ve bunlara katkı sağlanmasının gerekliliğini vurgulayarak bugüne kadar KGM sorumluluğundaki yollarda çeşitli örnek uygulamaların yapıldığını söyledi.

Beton yollarla ilgili şartnameleri hazırlayarak, sektörün kullanımına sunduklarını anlatan URALOĞLU, ” Bundan sonra daha az trafiği olan yerler ve il yollarında yaygın olarak kullanmamız gerekebilecektir. Türkiye olarak esnek üstyapılardan yana tercihimizi kullandık ve böyle devam ediyoruz; ama bu asla beton yolları kullanmayacağız, denemeyeceğiz, üretmeyeceğiz, yapmayacağız anlamına gelmiyor. ” ifadesini kullandı.​

Ülkemizin rekabet gücüne ve toplumun hayat kalitesinin yükseltilmesine katkı veren; güvenli, erişilebilir, ekonomik, konforlu, hızlı, çevreye duyarlı, kesintisiz, dengeli, çağdaş hizmetlerin sunulduğu sürdürülebilir bir ulaştırma sistemi oluşturulmasına katkı sağlamayı hedefleyen ve iki gün sürecek olan etkinlik kapsamında ulusal – uluslararası proje uygulayıcıları (projeci, müteahhit, müşavir) ile beton yol, beton bariyerler, geçirimli beton vb. yol ve yol yapı elemanlarının projelendirilmesi, imalatı, uygulanması ile ilgili yerli – yabancı makine, ekipman, teçhizat, malzeme üreticileri ve tedarikçilerinin katılacağı bir sergi de düzenlendi.​

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar