Adapazarı Hızlı Tren Fabrikasının Kurulması

adapazari hizli tren fabrikasinin kurulmasi
adapazari hizli tren fabrikasinin kurulmasi

Adapazarı Hızlı Tren Fabrikasının Kurulması; Türkiye’de teknolojisi bulunmayan her türlü Elektrikli Tren Dizisi ve Kentiçi Raylı Taşımacılık Vasıtaları ile Hızlı Tren Setleri ve hızlı tren yolcu vagonlarının üretimini yapmak üzere Hyundai-ROTEM (Güney Kore), TCDD ve yerli özel sektör kuruluşları ortaklığı ile 2006 yılında Hyundai-Eurotem şirketi kurulmuştur.

Hızlı tren setleri ve modern metro araçları üretecek şekilde tasarlanan fabrikada İstanbul Metrosuna ait 92 vagondan 84’ü ile TCDD Taşımacılık A.Ş.’ye ait 32 set banliyö treninin 96 araçtan 75’inin kısmi üretimi ve monta-jı bu tesislerde gerçekleştirilmiştir. İstanbul Yenikapı Metro Hattında hizmet verecek olan alüminyum gövdeli 68 araçtan oluşan 17 tren setinin proje çalışmaları devam etmektedir.

Marmaray araçlarından (440 adet) 300 ade­ dinin üretimleri gerçekleştirilmiştir. İZBAN’ın siparişi olan 190 araçlık 38 adet tren setinin üretimi gerçekleştirilip teslim edilmiştir. Ay­ rıca İzmir Büyükşehir Belediyesine ve Antalya Büyükşehir Belediyesine yönelik tren setleri­ nin 90 araçtan oluşan 18 seti imal edilerek teslim edilmiştir.

İstanbul-Yenikapı metrosu için alüminyum gövdeli 68 araç-17 set imal edilerek teslim edilmiştir.

İBB Mahmutbey metrosu için alüminyum gövdeli 120 araç-30 setin imalat çalışmaları devam etmektedir.

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar