BİSİM İstasyonları Ücret Tarifesi ve Üye İşlemleri

bisim istasyonlari ucret tarifesi ve uye islemleri
bisim istasyonlari ucret tarifesi ve uye islemleri
Abone Ol  


BİSİM İstasyonları Ücret Tarifesi ve Üye İşlemleri: “Bisiklet kenti İzmir” hedefinde önemli adımlar atan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 18 Ocak 2014’te hizmete aldığı ve bugüne kadar yaklaşık 2 milyon kiralamanın yapıldığı bisiklet sistemi BİSİM’e ilgi her geçen gün artıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bisikletin eğlence ve spor amaçlı kullanılmasının yanında bir ulaşım aracı olarak da kullanılmasını teşvik etmek amacıyla; BİSİM “Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi”ni İzmir genelinde yaygınlaştırmayı, böylece sağlıklı ve çevreci bir ulaşımı tüm bisiklet severlerin hizmetine sunmayı hedefliyor.

Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi ile bisiklet severler, bisikletlerini yanlarında taşımak zorunda kalmayacak, istedikleri BİSİM istasyonlarından bisiklet kiralayabilecek ve herhangi bir BİSİM istasyonuna bırakabilecekler.

Akıllı Bisiklet Sistemi Nedir?

Birçok metropolde bisiklet severlere alternatif ulaşım aracı olarak hizmet veren, teknolojik veri tabanı ile desteklenerek bisiklet taşıma zorunluğunu ortadan kaldıran ve kentteki ulaşım ağına entegre olabilen sürdürülebilir bisiklet paylaşım sistemidir.

Bu sistemin amacı, 3 – 5 km uzunluğundaki ara mesafeleri motorlu araç kullanmak zorunda kalmadan gidilebilmesini sağlamaktır. Bu sayede toplu ulaşım üzerindeki yük ve çevreye zarar veren sera gazlarının etkisi azalacak, toplum daha sağlıklı ve daha çevreci bir ulaşım aracını kullanabilme imkanına sahip olacaktır.

BİSİM Nasıl Kiralanır?

  1. Üye Kartı İLE BİSİM Kiralama (Hızlı ve kolay)

Sürekli yeşil ışık yanan bisikletin bulunduğu park ünitesine kartınızı okutup şifrenizi giriniz ve giriş tuşuna basınız., yeşil ışık yanıp sönmeye başlayınca bisikletinizi önce ileri itip sonra geri çekerek teslim alınız. Kullanıma ait bilgiler cep telefonunuza kısa mesaj ile gönderilir. Üye kartı ile kiralamada blokaj yoktur.

BİSİM Üye Kartımı Nasıl Alırım?

  1. Ana menüde ilan edilen üye noktalarından para yatırarak,
  2. Sitemize üye olarak kredi kartı ile internetten alabilirsiniz. Kartınız 2- 4 gün içinde adresinize gönderilecektir.

Üye kartıma nasıl kredi yüklerim?

1. Üye noktalarından

  Sitemizde üye girişi yaparak kredi kartı ile internetten yükleyebilirsiniz.

2. Kredi Kartı İle BİSİM Kiralama

Herhangi bir üyelik gerektirmeden kiosk ekranındaki talimatları uygulayarak aldığınız şifre ile park ünitesine gidiniz. Sürekli yeşil ışık yanan bisikletin bulunduğu park ünitesinde önce giriş tuşuna basınız, şifrenizi girdikten sonra tekrar giriş tuşuna basınız., yeşil ışık yanıp sönmeye başlayınca bisikletinizi önce ileri itip sonra geri çekerek teslim alınız.

30 tl blokaj nedir?

Bu bizim aldığımız bir depozite değildir. Bankalar işleyiş sistemi gereği kredi kartınızdan bisiklet başına 30 TL bloke edilir. Bisikleti kiraladığınızın ertesi gün saat 23.00 de blokaj kalkar.Bu süre içinde başka bir blokaja gerek kalmadan tekrar tekrar kiralama yapabilirsiniz. Belirtilen sürede blokajın kalkmadığı hallerde kredi kartınızın ait olduğu banka ile görüşünüz.

3. İzmirimkart İle BİSİM Kiralama

İzmirimkart’ınızı Bisim kiralama sisteminde kullanabilmeniz için öncelikle Konak Vapur İskelesi’nde bulunan üye noktamızda kartınızı aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu işlem için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve kimliğinizin yanınızda bulunması gerekiyor.

İzmirimkart’ınızda en az 20 TL bakiye bulunmalıdır. Kartınızı aktifleştirirken 20 TL bakiyeniz İzmirimkart Bisim hesabına aktarılıyor. Daha sonra bisiklet kiralama ücretleriniz hesabınızda bulunan TL’den düşüyor. İzmirimkart Bisim hesabınızın içinde bulunan TL’nin bitmesi durumunda ister üye noktamızdan hesabınıza TL transferi yapabilir, ister kiosk ekranından talimatları okuyarak işleme devam edebilir, isterseniz de online olarak kredi kartınız ile hesabınıza TL yükleyebilirsiniz.

BİSİM Ücret Tarifesi

01-11-2019 tarihinden itibaren bisiklet kiralama ücreti her saat için 3.5 TL‘dir.

Bisim üye kartı ile kiralamada herhangi bir depozito işlemi bulunmamaktadır.

Kredi kartı ile bisiklet kiralamadaki 30 TL’lik depozitoya ait provizyon saat 24:00’da çözümlenmektedir. Aksi bir durumda banka şubeniz ile görüşünüz.

Akıllı bisiklet sistemimiz 23:00 – 06:00 arası kredi kartlı kiralamalara kapalıdır.

BİSİM Üye Noktaları

Kiralık bisiklet sistemine üye olabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Üye kartı başvurusu sırasında yanınızda kimliğinizin bulunması gerekmektedir.

Üye kart bedeli 5 TL’dir.

Üye noktasından kartınıza yükleme yapabilirsiniz. ( Sistemimiz min. 3.5 TL ile çalışmaktadır. )

Üye işlemleri menüsünden kartınıza yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Üyelik kartı çıkartabileceğiniz noktalarımız.

* Konak İskele çalışma saatleri :

  • Pazartesi 11:00 – 15:00 / 15:30 – 18:45
  • Salı 11:00 – 15:00 / 15:30 – 18:45
  • Çarşamba 11:00 – 15:00 / 15:30 – 18:45
  • Perşembe 11:00 – 15:00 / 15:30 – 18:45
  • Cuma 11:00 – 15:00 / 15:30 – 18:45
  • Cumartesi 11:00 – 15:00 / 15:30 – 18:45
  • Pazar 11:00 – 15:00 / 15:30 – 18:45

BİSİM İstasyonları

Bisim akıllı bisiklet sistemimizde aktif hizmet veren bisiklet duraklarımız yeşil olarak haritada belirtilmektedir.

Akıllı bisiklet sistemimiz 23:00 – 06:00 arası kredi kartlı kiralamalara kapalıdır.

İzmir BİSİM Haritası

İzmir BİSİM Haritası için buraya tıklayınız

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar