BTS TCDD Genel Müdürü Uygun İle Makamında Görüştü

bts tcdd genel muduru uygunu makaminda ziyaret etti
bts tcdd genel muduru uygunu makaminda ziyaret etti

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Merkez ve Şube Yürütme Kurulu üyeleri TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’un makamında Ziyaret Etti.

Yapılan toplantıda öncelikle TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’a yeni görevinde başarılar dileyerek kurumda yaşanan sorunlara ilişkin düşünce ve öneriler iletildi.

Görüşme ile ilgili BTS tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;

“Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikasının 1991 yılından bu yana ulaşım işkolunda sürdürdüğü mücadelenin temelinde, çalışanlar ile kurumun menfaatlerinin ortak noktamız ve önceliğimiz olduğu,

163 yıllık Demiryollarının ülkemizin en köklü kurumu olduğu ve özellikle son yıllarda kamuoyunda kazalarla anılır duruma geldiği,

Kurum atamalarında liyakat ve ehliyet ölçüsünden uzaklaştığı, bu durumun iş barışını ve performansını bozduğu,

Yatırımların bir bütünlük içinde tamamlanmadan siyasi baskılar sonucu ulaşıma açılmasına ilişkin sendikamızca yapılan uyarıların dikkate alınmadığı ve sık sık kazaların yaşandığı,

Yatırım projelerinde eksikliklere müdahale eden kontrol elemanlarına mobbing uygulandığı ve kontrol teşkilatlarından azledildiği (İzmir-Manisa YHT hattı).

Lojman komisyonlarının toplanmadan önce duyurusunun yapılması, yeniden yapılanma sonucunda birleştirilen Yol ve Tesisler Dairelerinin tekrar kurulması önerilmiş, bu konuda sendikamızca kapsamlı bir raporu hazırlanarak Genel Müdüre sunulacağı, görüşmede ayrıca Ankara gar ve Genel Müdürlük binasının devrine ilişkin gündemdeki iddialar, asılsız olduğu söz konusu yerlerin asla devredilmeyeceği Sayın Genel Müdür tarafından dile getirilmiştir.

Sayın Genel Müdür Ali İhsan Uygun’da kurumla ilgili düşünce ve projelerini tarafımıza ilettikten sonra karşılıklı diyalog temennilerinde bulunmuşlardır.

Kurumla ilgili yapıcı düşünce ve eleştirilerini paylaşmak için öncelikle diyalog yolunun açık tutulmasını ve bu kanalın sonuna kadar kullanılmasının önemsediği sendikamızca da dile getirilmiştir.

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar