Çin, 137 Ülke İle 197 Kuşak Yol İşbirliği Anlaşması İmzaladı

cin ulke ile kusak yol isbirligi anlasmasi imzaladi
cin ulke ile kusak yol isbirligi anlasmasi imzaladi

Çin hükümeti Kuşak Yol Projesi’ni kabul eden ülkelerle ticaretini artırmaya devam ediyor. Çin yönetimi, Ekim ayı boyunca 30 uluslararası organizasyonda 137 ülke ile 197 Kuşak Yol işbirliği anlaşması imzaladı. Çin’in Kuşak Yol ülkeleriyle Ocak-Eylül arasında yaptığı ticaret 950 milyar dolara ulaştı


Çin devletinin altı yıl önce hayata geçirmeye başladığı Kuşak Yol ya da diğer adıyla 1 Kuşak 1 Yol Projesi ülkeler arasında ticareti artırmaya devam ediyor. Çin’den Avrupa’ya uzanan ticaret ağında yer almayı kabul eden ülkeler ile Pekin hükümeti arasında bu yılki ticaret 1 trilyon dolara yaklaştı.

197 ANLAŞMA İMZALANDI

Çin yönetimi, Ekim ayı boyunca 30 uluslararası organizasyonda 137 ülke ile 197 Kuşak Yol işbirliği anlaşması imzaladı. Çin’in Kuşak Yol ülkeleriyle Ocak-Eylül arasında yaptığı ticaret 950 milyar dolara ulaştığı açıklandı. Kuşak Yol Projesi’ni şimdiye kadar 65 ile 70 arasında ülkenin kabul ettiği biliniyor.

20 BİN TREN SEFERİ

Çin yönetiminden yapılan açıklama Kuşak Yol çerçevesinde Çin Laos tren hattının, Çin Tayland tren hattının, Jakarta Bandung yüksek hızlı tren hattının ve Pakistan’daki Gwadar Limanı ile Yunanistan’daki Pire Limanı’ndaki çalışmaların da başarılı bir şekilde devam ettiği kaydedildi. Açıklamada Kuşak Yol Projesi kapsamında Ekim ayı sonu itibariyle Çin ile Avrupa arasında 20 bine yakın yük treni seferinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Kaynak: Çinhaber


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar