Hakkari Kayak Merkezi Yeni Sezona İddialı Hazırlanıyor

hakkari kayak merkezi yeni sezona iddiali hazirlaniyor
hakkari kayak merkezi yeni sezona iddiali hazirlaniyor

Hakkari Kayak Merkezi Yeni Sezona İddialı Hazırlanıyor; Hakkâri Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Aknıyık, 2.500 rakımda bulunan Merga Bütan Kayak Merkezi’nde yapımları tamamlanan telesiyej ve pist alanında incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık, ziyaret ettiği kayak merkezindeki telesiyej ve pist alanını gezerek tamamlanan çalışmalar ile ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal’dan bilgi aldı.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali İdris Akbıyık, telesiyej ve pist alanında yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte kayak merkezinin kış dönemine hazır olduğunu söyledi.

Pist alanının 3.500 metreye çıkarıldığını ifade eden Vali Akbıyık, “Pistlerimiz yaptık. Yine telesiyejimiz bitti. 1.200 metre olan eski pistimizin de bakımı yapıldı. Vatandaşlarımızın yazın piknik yâda farklı etkinlikler yapmaları için buranın çevre düzenlemesini de yaparak küçük bir gölet yaptık. Hakkâri’nin en önemli problemi kalacak yer problemi, otel problemi. Gelen sporsever ve kayak severlerin kalacağı yer problemini çözmek için yapacağımız otel ve sporcu kamp eğitim merkezinin ihalesini yaptık. Hakkâri Valiliği olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile İl Özel İdaresi ve DAKA’nın desteğiyle inşallah önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde otel yapımını da tamamlayarak burada ulusal hatta belki ileride uluslararası müsabakalarda düzenleyeceğiz. Hakkâri gerçekten spor konusunda özellikle kış ve dağ sporları konusunda çok yetenekli gençlere sahip. Şu anda bile mevcut tesislerimizin yetersizliğine rağmen birçok dalda kayak ile ilgili Türkiye derecesi olan birinciliği olan sporcularımız var. İnşallah bu tesislerle Hakkâri’de spor gelecek daha güzel olacak.” şeklinde konuştu.

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar