İzmir Çiğli Tramvayı İçin Geri Sayım Başladı

izmir cigli tramvayi icin geri sayim basladi
izmir cigli tramvayi icin geri sayim basladi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çiğli Tramvayı projesinin onay için sunulduğunu duyurdu.

İzmir’de Konak ve Karşıyaka tramvaylarına bir ek daha geliyor. İzmir’de raylı taşımanın Çiğli’ye uzatılması konusunda yapılan çalışmalarda sona yaklaşılırken proje Ankara Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünün onayına sunuldu. Projeye onay geldikten sonra Çiğli tramvayı için yapım çalışmaları başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak ve Karşıyaka tramvayları ile bugüne dek 50 milyon yolcunun taşındığını hatırlattı. Başkan Soyer, Çiğli Tramvayı’nın ilk hattının 3 bin 500 metre uzunluğunda ve 4 duraktan oluşacağını belirtti. Çiğli Tramvayı’nın ikinci etabının ise 7 bin 500 metre uzunluğunda ve 10 duraktan oluşacağını kaydetti.

Çiğli Tramvayı’nın geçeceği bölgeler şu şekilde

1. etap: Karşıyaka Çevreyolu İstasyonu – Ataşehir – Çiğli istasyonaltı Mahalleleri – Çiğli İZBAN durağı – Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi

2. etap: Ataşehir Mahallesi – Atatürk Organize Sanayi Bölgesi – Katip Çelebi Üniversitesi – Ata Sanayi – Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi (Sondakikaizmir)

İzmir Tramvay Haritası

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar