Peker, Hızlı Trenin Sivas’ta İşsizliği Önleyeceği Söyledi

udem hak sen genel baskani peker hizli trenin sivasta issizligi onleyecegi soyledi
udem hak sen genel baskani peker hizli trenin sivasta issizligi onleyecegi soyledi

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel başkanı Abdullah Peker, yüksek hızlı trenin Sivas’a ekonomik canlılık sağlayacağını ve işsizliği önleyeceği söyledi.

Peker, “Çağımızda Ulaşım hizmetlerini Sağlayan Yüksek hızlı Trenler en az hava yolları kadar tercih edilen bir ulaşım aracı haline gelmiştir. Seri konforlu ve ekonomik olması tercihi etkileyen en önemli unsurlardır. Kısa süre içinde tamamlanacağını umut ettiğimiz Sivas Ankara arası Yüksek hızlı tren Projesi tamamlanıp hizmete girdiğinde Sivas´ımızın makus talihi değişecek.”dedi.

Hızlı trenin 2 saat yolculuk süresince 9 istasyonda durması planlanacak diyen Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel başkanı Abdullah Peker, “Ankara´dan sonra Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli´nden sonra Sivas´a ulaşacak. Buralardan geçen Hızlı tren yerleşim yerlerine hem ticari hem sosyo-kültürel değer katacak olması bu illerin tanıtımı daha etkin hale gelmesiyle turizmi canlandıracak ülke ekonomisine katma değer sağlayacak, firmaların iş yapabilirliği artınca üretimi destekleyen iş gücü yaratabilen yan sanayi kuruluşların buralarda daha etkin verimli hale gelmesi büyük kentlerdeki nüfus artışını durdurmak ve diğer illere teşvik sağlanması nüfus dağılımındaki dengeyi de sağlayacaktır.”ifadesini kullandı.

Peker, “Ankara´dan doğuya açılan kapı niteliğinde olan Sivas ve Kayseri´ye verilecek önem, ülke mozaiğini oluşturan toplum topyekun iş istihdamıyla daha iyi kalkınmaya imkan yaratacak ulaşımıyla sanayisiyle teknolojisiyle bilimle ve eğitim gibi alanlarda daha ilerlemenin isteği mevcuttur.

TÜDEMSAŞ Hızlı Tren için Gerekli yarım mamul ve mamul üretecek kapasiteye getirilerek modernize edilmelidir. Bilindiği üzere Yüksek Hızlı Tren Projeleri aylık yada günlük proje değil, asırlarca hizmet verecek bir projedir. Sendikamız Genel merkezi olarak hızlı Tren Projesinde emeği geçen her kişi ve kurumlara Teşekkür ediyoruz. Her şey daha yaşanır bir Sivas için diyorum.”şeklinde açıklama yaptı.

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar