TCDD 262 Personel Ataması Yapacak

TCDD Personel Ataması Yapacak
TCDD Personel Ataması Yapacak

TCDD 262 Personel Ataması Yapacak : TCDD bünyesinde memur kadroları açıldı ve kadro dağılımı 5.Kasım.2019 tarihinde duyuruldu. Resmi Gazete ‘de yayımlanan kararda Devlet Demiryolları bünyesinde boşta bulunan 262 kadroya yer verildi.Resmi Gazete ‘nin bugünkü sayısında yayımlanan karar şu şekilde; Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarda ise yukarıda belirtilen işlemler 399 sayılı KHK kapsamında yapılmaktadır.

Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilecek personelin kadroları ve sözleşmeli personel pozisyonlarının ihdası ile ihdas edilmiş kadro ve pozisyonların iptal ve değişiklikleri Cumhurbaşkanı Kararı ile yapılmaktadır.

TCDD İHDAS KADROLARI

Yayımlanan duyuruyada TCDD bünyesinde, Merkez ve Taşra’da olmak üzere, Başuzman, Müfettiş, Müşavir, Memur, Servis Müdürü, Müdür, Başuzman, Vagon Teknisyeni, Baş-teknisyen, YHT Makinisti ve Psikolog kadroları ihdas edildi.

TCDD Personel Atama Tablosu

TCDD Merkez Başuzman 28
TCDD Merkez Müfettiş 1
TCDD Merkez Müşavir 10
TCDD Merkez Memur 26
TCDD Taşra Servis Müdürü 3
TCDD Taşra Müdür 15
TCDD Taşra Başuzman 19
TCDD Taşra Vagon Teknisyeni 120
TCDD Taşra Başteknisyen 18
TCDD Taşra YHT Makinisti 20
TCDD Taşra Psikolog 2

TOPLAM 262

İHDAS NEDİR?

İhdas, kadro ayrılması demektir. Ayrılan kadrolara personel istihdamı yapılacaktır. Yeni personel alımı ve dahili atamalarla ilgili bilgi belirtilmemiş olup, karar uygulamaya alınmıştır.

Resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı  2019/373 duyurusu için TIKLAYINIZ

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar