TCDD Taşımacılık Makedonya Demiryolları İle İş Birliği İçin Biraraya Geldi

tcdd tasimacilik makedonya demiryollari ile is birligi icin biraraya geldi
tcdd tasimacilik makedonya demiryollari ile is birligi icin biraraya geldi

TCDD Taşımacılık yetkilileri ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Demiryolları Taşımacılık AŞ (ZRSM) yetkilileri Ankara’da bir araya geldi.

İki ülke demiryollarının arasındaki mevcut işbirliği ilişkilerinin değerlendirilmesi ve artırılmasına yönelik bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya TCDD Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Şinasi Kazancıoğlu ve Kuruluşun daire başkanları, ŽRSM Taşımacılık AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Orhan Murtezani, Finans ve Ekonomi Direktörü Shenur Osmani katıldı.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı toplantı sonrası yaptığı açıklamada; ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade ederek her iki ülkenin geçmişten gelen tarihsel bağlarının güçlülüğüne dikkat çekti.

Yazıcı, kültürel akışın manevi zenginliğin dost ve kardeş ülkeleri birbirine her geçen zaman diliminde daha da yakınlaştırdığını kaydetti. İki ülke demiryollarının iş birliği sayesinde bu akışın devam edeceğine değinen Yazıcı yük ve yolcu taşımacılığında yeni işlere imza atacaklarını da söyledi.

ŽRSM Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Orhan Murtazani ise 2019 yılı içerisinde ülkelerine yapılan turistik tren turlarının kendilerini memnun ettiğini ve bu turların daha da artırılmasının gerektiğini belirtti.

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar