TÜVASAŞ’a Sanayi Bakanlığı’ndan Teşvik ve Muafiyet Desteği

tuvasasa sanayi bakanligindan tesvik ve muafiyet destegi
tuvasasa sanayi bakanligindan tesvik ve muafiyet destegi

TÜVASAŞ’a Sanayi Bakanlığı’ndan Teşvik ve Muafiyet Desteği; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye Vagon Sanayi AŞ’ye (TÜVASAŞ) Ar-Ge konusunda teşvik ve muafiyet sağlayan “Ar-Ge Merkezi Belgesi” verildi.

5746 Sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından TÜVASAŞ’a Ar-Ge merkezi belgesi, 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreninde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından verildi.

Bu belge ile TÜVASAŞ, Ar-Ge, yenilik ve tasarım yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşmasına, teknolojik bilgi üretmesine, üründe ve üretim süreçlerinde yenilik yapmasına, ürün kalitesi ve standardının yükseltmesine, verimliliğini artırmasına, üretim maliyetlerinin düşürülmesine, teknolojik bilginin ticarileştirilmesine, rekabet öncesi işbirliklerinin geliştirilmesine, teknoloji yoğun üretim, girişimcilik ve bu alanlara yönelik yatırımlar ile Ar-Ge niteliğinde yenilik ve yerlilik çerçevesinde düşünebilen personel ve nitelikli işgücü istihdamının artırılmasını destekleyerek rekabetçi teşvik gücüne sahip olacak.

TÜVASAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan şirkete, teşvik ve muafiyetler sağlayacak bu belge ile TÜVASAŞ sektörünün Ar-Ge üssü olacağını belirterek bu sürecin yönetiminde büyük rolü olan TÜVASAŞ yeni projeler birimine teşekkürlerini bildirdi.

tuvasas ar ge merkezi belgesi
tuvasas ar ge merkezi belgesi

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar