3. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi 2-4 Nisan 2020’de Ankara’da Yapılacak

uluslararasi sehir cevre ve saglik kongresi nisan de ankarada yapilacak
uluslararasi sehir cevre ve saglik kongresi nisan de ankarada yapilacak
  1. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi 2-4 Nisan 2020’de Ankara’da Yapılacak; Yaşadığımız mahalle, ilçe, il, bölge, kıta, ada ve tümünün yer aldığı essiz güzellikteki küre; Dünyamız için birlikte konuşmak üzere Nisan 2020’de Türkiye’de buluşuyor. 3.Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi için 2-4 Nisan 2020 tarihlerinde Ankara’da olacak.
  2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi yaşamda umutsuzluğa yer olmadığını göstermek için temasını “Şehirde Sağlıklı Yaşamak” olarak seçmiştir.

Hepimizin yaşadığı, okuduğu, çalıştığı, boş zamanlarımızı değerlendirdiği şehirlerde sağlıklı yaşamı mümkün kılmak için neler yapılıyor, neler yapılmalı?

Bir kaç dekad önce şehirlerde endüstriyel kirlilik en endişe verici durum iken, bugün kemikleşmiş şehir, çevre ve sağlık sorunları yanında “Modern” yaşam stilleri sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Fiziksel aktivite azlığı, sedanter yaşam, obezite şehir yaşamına eklenerek sağlığı tehdit etmeye başlamış durumda. Çözüm, sağlıklı beslenme, stresin azaltılması, fiziksel aktiviteyi artırma ve obeziteyi azaltmada görünüyor. Bu konularda gelecek planları neler? Şehirlerde bu çözümler mümkün mü?

Bu sabah uyandığınız şehirde sağlıklı yaşama fırsatlarına sahip misiniz? Örneğin; arabanıza binmeden bir yerden bir yere rahatlıkla gidebiliyor musunuz? Günlük fiziksel aktivitenizi şehrin size sunduğu hangi imkanlarla yapacaksınız?

Bundan önce gerçekleştirilen ilk kongrede “Şehir Çevre ve Sağlıkta İşbirliği”, ikincisinde ise “Geleceğin Kentleri” temaları ile sizlerle birlikte olmuştuk. Bu kez temamız “Şehirde Sağlıklı Yaşamak”. Sizleri şehirde sağlıklı olmayı konuşacağımız, fikirlerimizi paylaşacağımız, tanışacağımız, keyifli zaman geçireceğimiz 3. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongremize davet ediyor, şehir, çevre ve sağlık çatısı altında, şehirde sağlık için biz de varız diyen siz paydaşlarımızı kongremizde görmeyi diliyoruz.

KONGRE PROGRAMI

OTURUM ŞEHİR VE AFETLER

Şehir ve Doğal Afetler
Prof. Dr. Veysel IŞIK, Ankara Üniversitesi, Jeoloji Mühendisliği Bölümü, Ankara/Türkiye

Şehir ve Afet Mevzuatları: Türkiye ve Dünyadan Örnekler
Dr. Ayşe ÇAĞLAYAN, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü, Ankara/Türkiye

Earthquake Risk and Resilience in Urban Areas
A/Prof. Dr. Kambod Amini HOSSEINI – Risk Management Research Center, International Institute of Earthquake Engineering and Seismology, IIEES Tehran, Iran

The Link between Disaster Management, Resilience and Sustainable Development
A/Prof. Dr. B. Burçak Başbuğ ERKAN – Coventry University, School of Energy, Construction and Environment, UK

KONFERANS

Şehirlerde Çevreden Kaynaklanan Etkiler
Prof. Dr. Sefer AYCAN, MHP Kahramanmaraş Milletvekili

Sağlık, Huzur ve Afiyet
Dr. Necdet SUBAŞI, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Müşaviri

Deneysel Kentler; “Kent” in Dönüşümünde Yenilikçi Yaklaşımlar
Dr. Baha Kuban, Demir Enerji

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar