Mersin Metrosu İçin İhaleye Çıkıldı

mersin metrosu icin ihaleye cikildi
mersin metrosu icin ihaleye cikildi

Mersin Metrosu İçin İhaleye Çıkıldı; Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2019 yılı 2. Olağanüstü Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında yapıldı. Başkan Vahap Seçer toplantıda yaptığı konuşmada, 13,4 kilometrelik ilk kentin ilk metro sistemi için ihaleye çıktıklarını açıkladı.


9 aylık süre zarfında 985 milyon lira borç ödediklerini, çalışmalarda önceliği sosyal politikalara verdiklerini ifade eden Başkan Seçer, önümüzdeki yıl özellikle ulaşım alanında büyük projelere imza atacaklarını kaydetti.

Seçer, “Metro ihalesi EKAP’a girdi. 13.4 km yeraltı raylı sistem için ihaleye çıkıldı. Lansmanı yılbaşından sonra yapılacak. Erken açıklama yapıp yanlış ya da daha sonra değişikliğe uğrayacak detaylara girmeyelim. Boş durmuyoruz. Çalışıyoruz. Mersin’de en önemli sorun su, kanalizasyon, ulaşım. Halkın en çok memnun olduğu hizmet cenaze hizmetleri. Mersin halkının bize teveccühü yüzde 6,5 artmış. Bu hepimizin başarısı. Önümüzdeki yıl Mersin’in yararına, faydalı çalışmalar yapacağız, bundan şüphem yok” dedi.

Mersin Metrosu Haritası

Mersin Metrosu Tanıtım FilmiDemiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar