Mersin Metrosu İçin İlk Kazma 2020 Yılında Vurulacak

mersin metrosu icin ilk kazma yilinda vurulacak
mersin metrosu icin ilk kazma yilinda vurulacak
Abone Ol  


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin metrosu için ilk kazmayı 2020 yılında vuracağız, proje için yurt dışından kredi arayışlarımız sürüyor dedi.

Başkan Seçer, Mersin’in ulaşımının 100 yılını planladıkları belirterek metro projesi hakkında bilgi verdi. Seçer, metro projesinin üç etaptan oluştuğunu, 7,5 kilometresinin zemin üstü metro, 13.4 kilometresinin yeraltı raylı sistemi ve 7.7 kilometresinin de tramvay olduğunu açıkladı.

Mersin Metrosu İçin İlk Kazma 2020 Yılında

Seçer, “Bu proje sadece toplu taşıma projesi değil, Mersin’in gelişim projesidir. Projeyi Sayın Cumhurbaşkanı imzaladı ve 2019 yatırım programına alındı. Hemen çalışmalara başladık. Şehir Hastanesi’ne, Üniversite Hastanemize ve Mersin Üniversitemize bir tramvay hattı planlıyoruz. 2020 yılında ilk kazmayı vuracağız. Yurt dışından kredi arayışlarımız sürüyor, Krediyi de oradan bulalım, inşaatı da o firma yapsın, finansman ve işin yapımını bir yere vermek istiyoruz” diye konuştu.

Mersin Otobüs Filosu Genişleyecek

Kentin ulaşımını rahatlatmak için doğa dostu 100 tane yeni belediye otobüsünü filolarına katacaklarını da sözlerine ekleyen Seçer, “Tasarruflarımız sayesinde bu yılın sonunda 73 yeni otobüsü, 27 otobüsü ise Ocak ayında alıp, vatandaşlarımızın hizmetine vereceğiz” dedi.

Mersin Metrosu Haritası

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar