Sivas Ankara Yüksek Hızlı Tren İnşasında 6 Bin Kişi Çalışıyor

sivas ankara yuksek hizli tren insasinda bin kisi calisiyor
sivas ankara yuksek hizli tren insasinda bin kisi calisiyor

Uzun süredir tamamlanması beklenen Sivas Ankara Yüksek hızlı Tren Projesi’nde sona yaklaşıldı. Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, üstün bir gayretle çalışan yüklenici firmalara, projeyi yakından takip eden her aşaması hakkında yerinde bilgi alan Sivas Valisi Salih Ayhan’a, Sivas Belediye Başkanı Av.Hilmi Bilgin’e ve TCDD yöneticilerine Sivaslılar adına teşekkür etti.


Türkiye’nin devam eden en büyük projelerinden birisi olan Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi’nde sona yaklaşıldı. Alt yapı çalışması tamamlanan projede ray serim çalışmaları, 406 kilometrelik hat boyunca, 150 noktada yaklaşık 6 bin çalışan ile süratle ve aralıksız sürdürülüyor. Sivas şehir merkezinde ray seriminin büyük bir kısmı tamamlandı.

YHT PROJESİ SİVAS İÇİN CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJESİDİR

“Yüksek Hızlı Trenin ulaştığı şehirler turizm ve ekonomik açıdan gelişecektir. “Cumhurbaşkanlığının himayesinde ve talimatları doğrultusunda, hızlı tren hattın hayata geçmesi için Ulaştırma Bakanlığı gayretle ve tüm birimleri ile adeta bu projeye odaklanmış durumda.

Sivas-Ankara arası karayolu ile 446 Kilometre, YHT hattının uzunluğu ise 406 Kilometre . Sivas-Ankara arasında ulaşım yüksek hızlı trenle 2,5 saat, İstanbul-Sivas arası ise 5 saat olacak. Yolculuk süresi hem kısalacak hemde konforlu ve nitelikli bir yolculuk imkanı sağlanmış olacak. Proje bittiğinde Sivas, ekonomik olarak büyük bir değişime ve tersine göç almaya başlayacak.

Sivas Ankara Hızlı Tren seferleri 2020 yılının ilk altı ayı içinde başlayacaktır.

Ankara Sivas Hızlı Tren Haritasısohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar