TCDD ve Bağlı Ortaklıklarında Çalışan Taşeron İşçiler Kadro Bekliyor

tcdd ve bagli ortakliklarinda calisan taseronlar kadro bekliyor
tcdd ve bagli ortakliklarinda calisan taseronlar kadro bekliyor

TCDD ve Bağlı Ortaklıklarında Çalışan Taşeron İşçiler Kadro Bekliyor; Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TCDD ve Bağlı Ortaklıklarında (TÜDEMSAŞ,TÜLOMSAŞ, TÜVASAŞ) çalışan 3,477 taşeron işçiye kadro verilmesi ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Peker’in yaptığı yazılı açıklaması şöyle; “Kamu kurum ve kuruluşlarında her tür işlerde çalışan taşeron işçilerimiz Ümitle kadro beklemektedir, Sayın yetkililer bu insanları hayal kırıklığına uğratmaya hakkınız yok. Bazı Kurumlarda Kadro verilirken bazı kurumlarda kadro verilmemesi anayasaya hukuka aykırıdır.

Özellikler TCDD ve Bağlı Ortaklıkları TÜDEMSAŞ,TÜLOMSAŞ ve TÜVASAŞ’ta üstün bir gayretle görev yapan tüm taşerona acilen kadro hakları verilerek maddi ve manevi kayıpları önlenmeli.

Hiçbir kurumun diğer bir kurumdan üstünlüğü ve farklılığı yoktur. Hatta TCDD ve TÜDEMSAŞ,TÜLOMSAŞ, TÜVASAŞ’ta görev yapan taşeronlar diğer kurumlara göre daha ağır ve riskli işlerde çalışmaktadır.

Devlette devamlılık vardır her kurumda çalışan taşeron eşit haklara ve eşit şartlara sahip olmalıdır.

Asgari ücretten maaşlarını alan ve geçim sıkıntısı içinde yaşamaya çalışan bu insanlarımız 15 Temmuzda meydanlarda ülkesini savunan insanlardır.

Taşeron çalışan insanların ücretlerinin en az 3000 Tl olması gerekmektedir. Demiryollarında çalışanların ücretleri daha yüksek olarak baz alınmalıdır. Sosyal devlet anlayışı bunu gerektirir.”

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar