TÜBİTAK SAGE Kısmi Süreli Proje Personeli Alımı Yapacak

TÜBİTAK SAGE Kısmi Süreli Proje Personeli Alımı Yapacak
TÜBİTAK SAGE Kısmi Süreli Proje Personeli Alımı Yapacak

TÜBİTAK SAGE Kısmi Süreli Proje Personeli Alımı Yapacak; Tübitak SAGE Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünde 44 Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.


TÜBİTAK geleceğe yönelik temel stratejisini araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilik ekosisteminde milli hedeflere odaklanmış, nitelikli bilgi ve nitelikli insan üzerine kurgulamaktadır.

Bir ülkenin en önemli kaynağı genelde insan özelde ise bilim insanlarıdır anlayışından yola çıkarak TÜBİTAK olarak erken yaşlardan itibaren her yaş grubundaki insanlarımız teşvik edilmekte ve desteklenmektedir. Bu doğrultuda Ülkemizin milli ve yerli teknoloji hamlesinin başarıya ulaşması için teknoloji üretimine genç beyinlerin erken kazandırılması önem arz etmektedir.

Bu suretle Kısmi Süreli Aday Araştırmacılar istihdam edilecektir.

Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdamı ile Kurumumuzun sahip olduğu araştırma altyapısı, kabiliyeti ve kapasitesi ile üniversitelerde lisans öğrenimlerine devam eden öğrencilerin kısmi süreli olarak istihdam edilerek ülkemiz adına nitelikli Ar-Ge personeli yetiştirmek, öğrencilerin henüz öğrenimlerine devam ederken meslekleriyle ilgili uygulama yapmalarını sağlamak ve Kurumumuzda tam zamanlı olarak çalışabilecek nitelikteki araştırmacı adaylarını öğrenci iken Kurumumuza kazandırmak amaçlanmaktadır.

Eleman Sayısı : 44
Resmî Gazete Yayım Tarihi : 09.12.2019
Son başvuru Tarihi : 23.12.2019

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar