TÜDEMSAŞ Varsa Sivas Var Olacaktır

tudemsas varsa sivas var olacaktir
tudemsas varsa sivas var olacaktir

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜVASAŞ’ın Birleştirilesi ve üç kurumun’da küçültülerek kapatılması anlamına gelmektedir dedi


2019 da olduğu gibi 2020 yılı bütçe ödeneğinin azaltılması gerçek niyetlerinin ne olduğunu ortaya koymaktadır.

BİRLEŞTİRME KÜÇÜLTÜLME VE KAPATILMA ANLAMINA GELMEKTEDİR

Birleştirilmeden vaz geçilmesi , Kamu İktisadi Kuruluşların etkin ve verimliliğine yansıyacağını belirterek, TCDD’nin serbestleştirme çalışmaları 2020’ye kadar planlanan sürenin uzaltarak 2023 yılı hedefine ertelenmesi, yurtdışında özellikle Avrupa’dan getirilecek vagonların buraya yönlendirilmesi, Vagon Fabrikaların kalkınmasını sağlayacaktır. 2020 Cumhurbaşkanlığı yıllık programlanmasında üç kurumun (TÜDEMSAŞ,TÜVASAŞ,TÜLOMSAŞ) tek çatı altında birleştirilmesi yatırımları kısıtlama ve işlerin yavaşlanması gibi sorunlar çıkmasına neden olabilir, ödenek artırıldığında bu kurumların iş yapabilirliği daha da artacaktır. Kamu İktisadi Kuruluşlara bağlı şirketlerde üretimini artırılarak milli ekonomimize katkı sağlayacak düzeye getirilmesi gerekmektedir. Birleştirilme projesi TÜDEMSAŞ’ın Tamamen Bitirilmesi anlamına geleceği konusunda sendikamızın endişeleri vardır.

Tek çatı altında toplanma tarihi 2020, bu tarihin 2023 uzatılması konusunda önümüzdeki hafta Ankara’da çalışma başlatacağımızı tüm çalışanlarımıza bildiriyorum. TÜDEMSAŞ şu anda mahalli ve ülke piyasasına 10 milyon TL sıcak para akıtmaktadır. Birleştirme projesi gerçekleştiğinde bizim görüşümüz bu miktarın yüzde 10 bile olmayacağıtır. Bu Sivas’a yapılan en büyük kötülük olacaktır diye düşünüyoruz” dedi.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, Türkiye Vagon Sanayii A.Ş, Türkiye lokomotif sanayii A.Ş ve Türkiyede Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş Müdürlüklerinin tek çatı altında birleştirilme Projesinden derhal vaz geçilmesi kurumların ve bulunduğu illerin lehine olacaktır dedi. Buradan Sivas Milletvekillerine çağrıda bulunuyorum konunun takipçisi olun lütfen.

TÜDEMSAŞ varsa Sivas var olacaktır,TÜLOMSAŞ varsa Eskişehir var olacaktır ,TÜVASAŞ Varsa Adapazarı var olacaktır.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar