Genel Müdür Keskin İstanbul Havalimanı 3. Pisti İnceledi

genel mudur keskin istanbul havalimani pisti inceledi
genel mudur keskin istanbul havalimani pisti inceledi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Hüseyin Keskin, İstanbul Havalimanı’nda inşaası süren üçüncü pist çalışmalarını yerinde inceledi.


Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada; “İstanbul Havalimanı üçüncü pistinde dolgu çalışmaları ile De-icing apronu ve De-icing apronu bölgelerinde beton kaplama çalışmaları devam ediyor. Taksi süreleri ve karbon emisyonunu da ciddi ölçüde azaltacak üçüncü pist, İstanbul Havalimanına yeni rekorlar kazandıracak.”

”İstanbul Havalimanı üçüncü pistinde dolgu çalışmaları ile End-Around taksi yolu ve De-icing apronu bölgelerinde beton kaplama çalışmaları devam ediyor. Taksi süreleri ve karbon emisyonunu da ciddi ölçüde azaltacak üçüncü pist, İstanbul Havalimanı’na yeni rekorlar kazandıracak. Pist ile birlikte tamamlanması gereken Bölgesel Hava Trafik Kontrol Merkezi, Hava Trafik Kontrol Kulesi ve ARFF Binası inşaatları da üçüncü pist ile eş zamanlı olarak tamamlanacaktır” dedi.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar