Kanal İstanbul İçin Referandum Yapılacak Mı?

kanal istanbulda dugmeye basildi
kanal istanbulda dugmeye basildi

AKP’de bir grup yönetici Kanal İstanbul için referanduma gidilmesini talep ederken, konuyla ilgili nihai karar verildi. İktidar partisi referanduma gitmeyecek.

AKP’de bir grubun ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kanal İstanbul konusunda referandum önerisi yeni bir tartışma başlattı.

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre, AKP referandum önerisine sıcak bakmıyor ve Kanal İstanbul konusunda şu yorumlar yapılıyor: “9 seçimdir 2011 seçimleri dahil Cumhurbaşkanımız her seçimde referandum dahil Kanal İstanbul’u meydanlarda konuştu. 9 seçimdir biz bunu anlatıyoruz. Genel Kurul hazırlıklarımızı yaptık. Genel Kurul’da bunları tek tek hangi seçimde Cumhurbaşkanımız meydanda hangi konuşma bağlamında Kanal İstanbul’u anlattı, bizde bilgileri var.”

‘O İTİRAZLARIN DA HALK NEZDİNDE KARŞILIĞI YOK’

“Hangisini soracağız, kaç tanesini soracağız. Bugüne kadar Osmangazi, Marmaray, Avrasya Tüneli, 3. Köprü, 3. Havalimanı, mega projelerin hepsi önce itirazla karşılaşmış, neticede vatandaşımız karşısında çok büyük teveccüh görmüştür. O itirazların da halk nezdinde karşılığı yok” yorumu yapılıyor.

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar