Konya Büyükşehir Kavşaklarda Akıllı Sinyalizasyon Uyguluyor

konya buyuksehir kavsaklarda akilli sinyalizasyon uyguluyor
konya buyuksehir kavsaklarda akilli sinyalizasyon uyguluyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Gazze Caddesi’nin Şehir Caddesi ile kesiştiği kavşağı kaldırarak Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi (Akıllı Kavşak) uygulamasına geçti.

Geçtiğimiz aylarda Aydınlıkevler Kavşağı, Selçuklu Kavşağı, TOKİ Fırat Kavşağı, Karatay Sanayi Kavşağı, Lamcı Kavşağı, MTA Kavşağı ve Çimento Kavşağında yaptığı sinyalizasyon uygulamaları ile trafiği rahatlatan Konya Büyükşehir Belediyesi, son olarak Antalya Çevre Yolu ile şehir merkezini birbirine bağlayan Gazze Caddesi’nde Akıllı Kavşak uygulaması başlattı.

Meram ilçesinin en geniş caddesi olarak hizmete açılan Gazze Caddesi’nin Şehir Caddesi kesişiminde artan trafik yükünün azaltılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Trafik Dairesi Başkanlığı tarafından kavşak kaldırılarak yerine şehir merkezinde de uygulanan akıllı kavşak sinyalizasyon uygulaması yapıldı.

Akıllı sinyalizasyon uygulamasıyla bölge araçlar, yayalar ve bisikletler için daha güvenli hale gelirken araçların bekleme süresi de en aza indirilmiş oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi’ne bağlı çalışan Akıllı Kavşaklar, yeşil ışık süresini kavşaktan geçen araç yoğunluğuna göre belirleyerek ortalama bekleme süresini azaltıyor.

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar