TÜLOMSAŞ Rail Industry Show Fuarında

tulomsas rail industry show fuarinda
tulomsas rail industry show fuarinda

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından desteklenen, Modern Fuarcılık’ın organize ettiği Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı “Rail Industry Show”, 14-16 Nisan 2020 tarihlerinde ilk kez Eskişehir’de ETO TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


Türkiye’nin kalkınması ve gelişimi açısından demiryolu sektörünün önemi kritik düzeydedir. Bununla birlikte gelişmiş bir ülkenin bir diğer göstergesi de uluslararası seviyede organize ettiği fuarların varlığı ve ülke içinde dağılımıdır.

Bu açıdan değerlendirildiğinde demiryolu sektöründe önemli yatırımlar ve kuruluşların bulunduğu, sektöründe bir merkez olmuş; aynı zamanda yüksek yaşam kalitesi ile turistik açıdan bir marka olmayı da başarabilmiş Eskişehir, yeni hizmete açılan modern fuar alanıyla ve tüm şehir yönetiminin tam desteğiyle Rail Industry Show’a ev sahipliği yapacaktır.

Rail Industry Show Fuarı’nın Destekçileri

Uluslararası demiryolu sektörünün kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirmeyi amaçlayan fuarın destekçileri arasında TCDD Taşımacılık A.Ş., Ankara Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası, DTD Demir Yolu Taşımacılığı Derneği, Raylı Sistemler Derneği ve Eskişehir Sanayi Odası yer alıyor.

Rail Industry Show, sektörün talep ve ihtiyaçlarını bilen deneyimli ve uzman bir kadro tarafından organize edilmektedir. Katılımcı ve ziyaretçilerin memnuniyeti ve minimum maliyetle maksimum verimli bir fuar deneyimi yaşamaları maksadıyla %100 yerli sermayeli ve uluslararası arenada güçlü bağlantılara sahip Modern Fuarcılık A.Ş organizatörlüğünde düzenlenmekte olup fuara, 15 ülkeden toplamda 100 yurt içi ve yurt dışı firmanın ve 3 bini aşkın ziyaretçinin katılması beklenmektedir.

TÜLOMSAŞ, Rail Industry Show’da

Rail Industry Show, tüm sektör profesyonellerinin biraraya geleceği, gelişme ve yeniliklerin paylaşılarak son trendlerin belirleneceği yurtiçindeki en önemli platform olacak. Türkiye’nin sanayileşmesinde bir kilometre taşı olarak 1894 yılında temelleri atılan kısa adı TÜLOMSAŞ olan Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş.’de Rail Industry Show fuarında yerini alacak.

Mevcut iş ilişkilerinin geliştirilip yeni anlaşmalara varılmasının yanısıra uluslararası seviyede yeni iş bağlantılarının kurulacağı, kurumsal kimliklerin doğru hedef kitleye efektif tanıtım imkanı sunan bir mecra olacaktır.

Fuar kapsamında demiryolu taşımacılığında faaliyette bulunan Türkiye’den ve dünyadan hafif raylı sistem üreticileri ile altyapı, üstyapı, teknoloji, güvenlik, elektrifikasyon, sinyalizasyon ve IT firmaları bir araya gelecek.

Fuardan önce 13 Nisan’da ise proje sahiplerinin yanı sıra yatırımcılar, yöneticiler, hükümet temsilcileri, banka ve fon yöneticileri, sigorta ve hukuk firmalarının katılacağı bir konferans gerçekleştirilecek.

Talep doğrultusunda iş birliği amaçlı B2B görüşmelerin de yapılacak konferansta, demiryolu altyapı ve üstyapı projeleri, finansman modelleri, finans kaynakları, proje finansman modelleri masaya yatırılacak.


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar