TÜVASAŞ Milli Tren Mesaisine 7/24 Devam Ediyor

uvasas milli tren mesaisine devam ediyor
uvasas milli tren mesaisine devam ediyor

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.’de Elektrikli Milli Tren seferberliği 7/24 devam ediyor. Milli tren yapımında görev alan işçiler özverili çalışmaları gece gündüz devam ediyor. Milli trenin Haziran yada Temmuz sonunda raylarda olması hedefleniyor.


Türkiye Vagon Sanayi AŞ’nin (TÜVASAŞ), yabancı firma lisansı altında dizel tren dizisi üretimiyle elde ettiği bilgi birikiminin, milli elektrikli tren dizisi üretiminde kullanıyor.

Milli elektrikli tren dizisi üretimi kapsamında saatte 160 kilometre hıza uygun prototipin montajının bu yılın ortasına kadar tamamlanması ve aracın raylara indirilmesi planlanıyor.

Bu tren dizisinin test ve sertifikasyon süreci ise yıl sonuna kadar sonuçlandırılarak, seri üretime geçilmesi planlanıyor . Ayrıca, 2023 yılından itibaren Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edilmesi hedeflenen Milli Elektrikli Tren Seti, TSI standartlarında tasarlandı ve hızı 160 km/s’ den 200 km/s’ e çıkarıldı.

TÜVASAŞ’ta üretilen Milli Tren alüminyum gövde tasarımıyla da bir ilk olma yolunda. Yüksek konfor özellikleri taşıyan 160 km/s hıza sahip 5 araçlı set, şehirler arası seyahate uygun olarak tasarlandı. Ayrıca, Milli Tren, engelli yolcuların her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandı.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar