Burulaş Araçları Virüs Salgınlarına Karşı Nanoteknoloji ile Dezenfekte Ediliyor

burulas araclari virus salginlarina karsi nanoteknoloji ile dezenfekte ediliyor
burulas araclari virus salginlarina karsi nanoteknoloji ile dezenfekte ediliyor

Tüm dünyayla birlikte ülkemizin de gündeminde olan corona virüsü sebebiyle gözler toplu taşıma araçlarına çevrildi. Her gün yüzbinlerce yolcunun taşındığı Bursa Büyükşehir Belediyesi Burulaş’a bağlı otobüsler, BursaRay, T1 ve T3 tramvay vagonları, BUDO, BBBus özel ilaçlarla dezenfekte ediliyor. Bursa halkının daha sağlıklı bir ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak ve virüs salgınlarının tüm türlerine karşı yapılan dezenfekte işlemi belli periyodlarla tekrarlanıyor.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli


Her gün ortalama 400 bin kişiye hizmet veren Burulaş araçları yolculara daha sağlıklı bir ortam sağlamak amacıyla rutin temizliğe ek olarak nanoteknoloji sisleme yöntemi kullanılarak dezenfekte ediliyor. Araçlar, gece geç saatlerde uygulanan ilaçlama sayesinde araçlar her türlü virüs ve viral yolla bulaşan organizmalara karşı %100 güvenli hale getiriliyor.

İşlem Nasıl Yapılıyor?

BursaRay, otobüsler, tramvay, BUDO, BBBus özel giysili ve maskeli temizlik ekibi tarafından içerisinde özel ilaçlar bulunan cihazlarla sisleme teknolojisi kullanılarak dezenfekte ediliyor. Ayrıca araçların koltuk başları, tutamaklar, elle temas edilen yerler ve camlar özenle temizleniyor.


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar