2. Sınıf Yaz Tatil Kitabı Seti

sinif yaz tatil kitabi seti
sinif yaz tatil kitabi seti

2 sınıf tatil kitabı, ilkokul 2. sınıf öğrencilerinin bir eğitim-öğretim yılı boyunca öğrendiği her dersi ve konuyu tekrar edip buradaki bilgileri pekiştirmelerini hedefleyen bir settir. Doğal olarak 2. sınıf yaz tatil kitabı seti ile düzenli olarak ders çalışan çocuklar MEB müfredatı 2. sınıf programına dahil olan Türkçe, Matematik, İngilizce ve Hayat Bilgisi ana derslerini ve bu dersler kapsamında yer alan konuları yeniden işlemiş olurlar.


Tahmin edersiniz ki tam da bu nedenden dolayı 2. sınıf yaz tatil kitabı seti gerçekten büyük bir öneme sahiptir; lakin ders ve konu tekrarı yaptırmak onun tek görevi ve hedefi değildir. Aksine, 2. sınıf yaz tatil kitabı seti, sayfaları arasında çok daha fazlasını barındırır.

2. Sınıf Yaz Tatil Kitabı Seti Faydaları

2. sınıf yaz tatil kitabı seti faydaları birden çok maddeden oluşmaktadır. Spesifik olarak bazı örnekler vermek gerekirse, 2. sınıf yaz tatil kitabı seti ile ileriye yönelik bazı yeteneklerin şimdiden kazandırılabilmesi için uygun şartlar oluşturulabilir. Bu yeteneklerden biri hayatın her alanında karşımıza çıkan “bilinçli okuma” yeteneğidir. 2. sınıf yaz tatil kitabı seti içindeki Türkçe dersi kapsamında verilen metinler ve bunlarla ilişkili sorularla çocuk, henüz geçen sene, yani ilkokul 1. sınıfta kazanmış olduğu okuma yeteneğini biçimlendirme şansı elde eder. Bir yandan okumasıhız kazanırken bir yandan da çocuk, ilgili sorulara cevap arayıp metnin bütününü ne kadar kavradığını gösterme şansı bulur.

Buna ek olarak 2. sınıf yaz tatil kitabı seti sayesinde çocuk, uzun bir süreye sahip olan ve iyi bir şekilde değerlendirilmediği takdirde bilgilerin kolayca silinmesine sebep olacak yaz tatili süresince zihnini sürekli aktif tutmuş ve tembellikten uzak kalmış olur. İşte bu da onun hem sene boyunca öğrendiği bilgilerin çoğunu hatırlamasını hem de 3. sınıfa kolaylıkla hazırlanmasını ve adapte olmasını sağlar.

Sonuç olarak 2. sınıf yaz tatil kitabı seti sayesinde minik öğrenciler 2. sınıftaki derslerini pekiştirmekle kalmaz, okuma-anlama yeteneklerini de geliştirir ve zihinsel bir disiplin kazanarak kendilerini gelecek seneye hazırlama şansı bulurlar. Tüm bunların 2. sınıf yaz tatil kitabı seti sayesinde gerçekleşmesi mümkündür; tek şart, bu setin kaliteli bir 2. sınıf yaz tatil kitabı seti olmasıdır.

2. Sınıf Yaz Tatil Kitabı Nasıl Olmalıdır?

Kaliteli bir 2. sınıf yaz tatil kitabı seti dendiğinde akla MEB müfredatına uygun, güncel bilgilerle hazırlanmış, ana derslerin tüm konularını kapsayan ve çocuğun seviyesine (hem pedagojik hem de algı açısından) uygun bir bilgi deposu gelmelidir. Fakat bunlarla birlikte, 2. sınıf yaz tatil kitabı seti, sahip olduğu ek değerlerle de fark yaratmalıdır.

Tam manasıyla “iyi” denebilecek bir 2. sınıf yaz tatil kitabı seti, kaliteli bir baskıya, canlı renklere, zengin görselliğe, farklı tipteki etkinliklere, kısacası çocuğun ders çalışma iştahını kaçırmayacak, hatta onu buna sevk edecek bir içeriğe sahip olmalıdır. Öğretirken eğlendiren bir 2. sınıf yaz tatil kitabı seti, istekle edinilmiş bir başarı için büyük bir öneme sahiptir.

Veliler ve öğretmenler açısından ise 2. sınıf yaz tatil kitabı setibahsedilen tüm bu özelliklere sahip olduğu kadar ekonomik de olmalıdır. Böylece bütçeyi aşmadan, fiyat-kalite performansı yüksek bir kaynak elde edinilebilir.

İşte şimdiye kadar bahsedilen tüm bu maddeler ve bolca sürpriz, Öğretmen Evde 2. Sınıf Yaz Tatil Kitabı Seti içeriğinde gizlidir.

Öğretmen Evde 2. Sınıf Yaz Tatil Kitabı Seti

Piyasadaki en kaliteli 2. sınıf yaz tatil kitabı setiolarak da bilinen ve kullananlar tarafından mutlaka tavsiye edilen Öğretmen Evde Tatil Kitabı Setleri kaçırmak istemeyeceğiniz fırsatlara ev sahipliği yapar. İçeriğinde ana dersleri ve konuları kapsayan üç ayrı kitaba ek olarakHaziran, Temmuz ve Ağustos içinüç adetDönem Değerlendirme Sınavı kitapçığı da bulunmaktadır. Böylece bu set ile çalışılarak ilkokul 2. sınıf müfredatı her yönüyle tekrar edilmiş ve kalıcı bir hale getirilmiş olur. Üstelik kullanılacak olan tüm 2. sınıf yaz tatil kitabı seti materyalleri, yılların getirisi olan bir basım yayın tecrübesi ile yaratılmıştır.

Ana sete ek olarak, İlkokul Market ailesi olarak bizler çocuklarımızı mutlu etmek adına onlara Tatil Planı ve Ayraç da hediye ediyoruz. Zira çalışkanlığın altında hevesin ve motivasyonun yattığını biliyoruz ve buna küçük de olsa bir katkıda bulunmak istiyoruz.

Özetlemek gerekirse, her açıdan titizlikle tasarlanıp hazırlanmış olan Öğretmen Evde 2. Sınıf Yaz Tatil Kitabı Seti ile 2. sınıfı başarıyla tamamlayan ve yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanan kıymetli çocuklarımız yahut öğrencilerimizin başarılarını daim kılacaktır. Bunu sağlamak için yapmanız gereken tek şey ise sitemizdeki yaz tatil kitabı sayfasından sipariş vermek olacaktır.İlk yorum yapan olun

Yorumlar