Çantamda Bomba Var Deyip Marmaray Raylarına Oturdu

cantamda bomba var deyip marmaray raylarina oturdu
cantamda bomba var deyip marmaray raylarina oturdu

İstanbul’da “çantamda bomba var” diye paniğe sebep olan kişinin intihar etmek için Marmaray raylarına indiği anlaşıldı. Polislere “Beni vurun” dediği öğrenilen 29 yaşındaki G D.’nin 7 yaşından beri kas hastası olduğu, ağır işlerde çalışamadığı ve psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi. Kendisini teslim alan polislere “Neden kurtardınız, kendimi trenin altına atacaktım” ifadelerini kullandığı belirtilen G D.’nin “Bomba var” dediği çantasından sadece elbiseleri çıktı.


Sözcü’den Habip Atam’ın haberine göre; “Bakırköy, Yenimahalle Marmaray İstasyonu yakınanda saat 13.30 sıralarında rayların üzerinde oturan bir kişiyi görenler durumu polise bildirdi. Olay yerine ulaşan polis ekipleri, durumu anlamaya çalışırken, raylarda oturan şüpheli sırt çantasında bomba olduğunu ve kendisini öldüreceğini söyledi.

Şüphelinin sözleri üzerine olay yerine Bomba İmha Uzmanı polisler ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri sevk edildi. Şüpheli ile görüşme yapması için müzakere timleri de bölgeye çağrıldı. Polis ekiplerinin görüşme yaptığı şüphelinin “bombayı patlatacağım beni vurun” dediği öne sürüldü. Yapılan görüşmelerde, şüphelinin 29 yaşındaki G D. olduğu anlaşıldı. Çantada bomba olduğu konusunda yalan söylediği tespit edilen G D. polisin, yaklaşık 1 saat süren çabası sonucunda ikna edilerek teslim oldu.

Polis ekiplerince muhafaza altına alınan şahsın G D.’nin yanındaki çantada bomba imha ekipleri de inceleme yaptı. Çantanın yanıcı, patlayıcı herhangi bir maddenin olmadığı belirlendi. Çanta’da G D.’ye ait kıyafetlerin olduğu belirlendi.

Paniğe sebep olan G D. yapılan görüşmede, 7 yaşında kas hastalığı geçirdiğini, o günden beri hastalığıyla ilgili sıkıntılar yaşadığını, işinin gücünün rast gitmediğini söylediği öğrenildi. İddiaya göre, psikolojik sorunları olduğu ağır iş de çalışamadığını söyleyen Gökhan D.’nin ailesiyle problemleri olduğu artık yaşamak istemediğini o yüzden intihara kalkıştığını ifade ettiği belirtildi.

Kendisini teslim alan polislere “Neden beni kurtardınız trenin altına atlayacaktım” dediği belirtilen G D. hakkında “Halkı Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit” suçundan adli tahkikat başlatıldı. G D.’nin kasten yaralamadan kaydı olduğu öğrenildi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar