ISD Logistics İntermodal Taşımalarını 5 Kat Arttırdı!

isd logistics intermodal tasimalarini kat arttirdi
isd logistics intermodal tasimalarini kat arttirdi

Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle sınır kapılarında, gümrüklerde ve transit ülke geçişlerinde yaşanmış olan yavaşlamalar uluslararası karayolu taşımalarını da etkilendi. Türkiye ile Avrupa ülkeleri içinde lojistik hizmetleri sunan ISD Logistics bu süreçte intermodal taşımalarını 5 kat artırarak, ihracatçıları Avrupa’ya demiryolu-karayolu kombinasyonu ile ulaştırıyor.


Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını, internasyonal ticareti de negatif etkiledi. Birçok Avrupa ülkesi, kendi sınırlarından geçen sürücülere karantina zorunluluğu getirdi. Taşıma operasyonlarını sorunsuz sürdürmek isteyen lojistik şirketleri de intermodal nakliyat türlerine yoğunlaştı.

Türkiye ile Avrupa ülkeleri içinde lojistik hizmetleri sunan ISD Logistics, Koronavirüs salgını öncesinde yoğun olarak gerçekleştirdiği karayolu taşımalarını bu süreçte yarıya düşürerek, intermodal taşımalarını 5 kat artırdı.

Ticaretin Aksamaması Gerekiyor

Bu dönemde ticaretin aksamamasının daha da mühim olduğuna dikkat çeken ISD Logistics’in CEO’su Korkut Koray Yalça, “Özellikle besin ürünleri ve temizlik/hijyen ürünlerinin hammaddeleri olan kimyasal mamüllerin zamanında yerine erişmesi gerekiyor. Ancak hâlihazırda sürücülerin sınır kapılarında 14 gün karantinaya alınması, karayolu taşımalarını yavaşlatıyor.” diye konuştu.

Avrupa’ya İntermodal ile Ulaşıyor

İntermodalin toplam taşımalarının 5’ini oluşturduğunu söyleyen Yalça, “Demiryolu ile Avrupa’ya ulaşıp, teslimatın yapılacağı ülkede lokal sürücüler ile çalışıyoruz. Bu sayede ticaret aksamıyor.” ifadelerini kullandı. Bu dönemde teslim sürelerinin daha da önemli hale geldiğini belirten Yalça, intermodal taşımacılığın yapısı gereği daha ön görülebilir termin süreleri verebildiklerini aktardı.

ISD Logistics olarak Koronavirüs kapsamında bütün önlemleri aldıklarını dile getiren Yalça, hem çalıştıkları lokal sürücüler hem de yönetim ekipleriyle bütün operasyonları sağlıklı bir biçimde yürütebildiklerini sözlerine ekledi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar