İstanbul Havalimanı Metrosu Araç Alım İhalesi Sonucu

istanbul havalimani metrosu arac alim ihalesi sonucu
istanbul havalimani metrosu arac alim ihalesi sonucu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Havalimanı metrosu için Çin´den 176 metro aracı alımı yaptı. Metro araçlarının tamamının teslimi 2022 yılı sonuna kadar tamamlanacak.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü´nün, 26 Aralık 2019´da Pazarlık usulüne göre yaptığı, “İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattı 176 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alma İşi” ihalesinin sonucu açıklandı. İhaleyi, tek geçerli teklif sahibi olan, Çin uyruklu CRRC Zhuzhou Locomotive Co. Ltd. Türkiye Temsilciliği 1 milyar 545 milyon 280 bin TL´ye üstlendi.

İhale şartnamesine göre 176 adet aracın teslimatı 32 ayda tamamlanacak. İlk 10 tren setinin teslimatı erken teslim şartlarına göre 11 ayda tamamlanacak. İlk teslimat 2 tren seti ile başlayacak. 10. ayda 4 tren seti daha teslim edilecek ve 11. ayın sonuna kadar kalan 4 tren seti teslim edilmiş olacak. 25 tren setinin teslimi 32 ayda tamamlanacak. CRRC Zhuzhou Locomotive firmasının kabul etmesi şartıyla, 26. tren seti ve sonrası araçların bir kısmının teslim yeri ve üretim şartları Ulaştırma Bakanlığı tarafından değiştirilebilecek.

Yüklenici bakım onarım ekipmanlarının tamamının teslimatını, montajını ve devreye almasını en geç 23. ayda tamamlayacak. İşin süresi 28 Aralık 2022 tarihinde dolacak.İlk yorum yapan olun

Yorumlar