42 Evler Tren İstasyonu Ne Zaman Bitecek?

evler tren istasyonu ne zaman bitecek
evler tren istasyonu ne zaman bitecek

Arifiye-Pendik arasında banliyö treninin kullanacağı yeni hat üzerindeki İzmit 42 Evler istasyonunda çalışmalar sürüyor. İstasyonun, ağustosta açılması bekleniyor.


Özgür Kocaeli’den Muharrem Şenol’un haberine göre; “İzmit 42 Evler bölgesindeki banliyö tren hattı için yeni peron ve katener adı verilen elektrik ve sinyalizasyon hatlarının yapımı sürüyor. 2012 yılında Yüksek Hızlı Tren çalışması nedeniyle seferleri durdurulan, 3 yıl aradan sonra tek hat üzerinden yeniden açılan Adapazarı Arifiye-Pendik banliyö tren hattına yeni bir hat eklenerek sayı ikiye çıkarıldı. İkinci hat ile ilgili çalışmalar, 42 Evler bölgesinde devam ediyor.

20 KİŞİ ÇALIŞIYOR

Rayları döşenen bölgede peron ve elektrik sinyalizasyon çalışmaları devam ediyor. 2 peronun altyapı çalışması sürerken şu an için hatlarla ilgili bir çalışma yapılmıyor. Peronların altyapı çalışması yaklaşık 10 gün daha sürecek. Altyapı çalışmasının tamamlanmasının ardından da peron imalatına başlanacak. Bölgede çalışmalar 20 Şubat’ta başlamıştı. Yapımında 20 kişinin çalıştığı peronun ağustos ayında tamamlanması bekleniyor.İlk yorum yapan olun

Yorumlar