Akar, TCDD’den Taahhüt Aldı! YHT 1 Haziran’dan İtibaren İzmit’te Duracak

akar tcddden taahhut aldi yht hazirandan itibaren izmitte duracak
akar tcddden taahhut aldi yht hazirandan itibaren izmitte duracak

Tüm dünyayı etkileyen corona virüs tedbirleri kapsamında 28 Mart’ta durdurulan Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri 2 ay sonra tekrar hizmete girdi.

YHT 1 Haziran’dan İtibaren İzmit’te


28 Mayıs’ta tekrar hizmete giren YHT’nin İzmit’te durmaması haklı tepkilere neden olurken, konuya ilişkin TCDD Genel Müdürlüğü ile görüşen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar açıklama yaptı.

Akar, TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmede kendisine pandemi kapsamında 28 Mayıs-1 Haziran arasında YHT seferlerinde sadece seyahat izni olan yolcuların bulunduğu, 1 Haziran’dan itibaren ise tekrar İzmit’te YHT’nin hizmette olacağının Genel Müdürlükçe bildirildiğini söyledi.

TCDD tarafından yapılan açıklamaların ve uygulamaların hem Ankara’da hem kentte takipçisi olacağını belirten Akar, “Bu kent 83 milyonluk ülkenin lokomotifi, 12 verip 1 alan bir kent ancak hak ettiği yatırımları görmüyor. Daha önce günde 30 bin vatandaşın yararlandığı Adapazarı-Haydarpaşa seferlerini bugün sadece kartpostallarda bir hatıra olarak görebiliyoruz. Bizler bu konuda çaba harcayıp bu hattın tekrar işlerlik kazanması için mücadele ederken şimdi YHT’nin İzmit’de durmaması kabul edilemez. Bugün yaptığımız görüşmelerde 1 Haziran sonrası YHT’nin tekrar İzmit’te hizmet vereceği bildirildi. Ancak sadece bu konunun değil bölgesel hattın da takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar