Eskişehir’in Yeni Tramvay Hatlarında Deneme Sürüşleri Başlıyor

eskisehirin yeni tramvay hatlarinda deneme surusleri basliyor
eskisehirin yeni tramvay hatlarinda deneme surusleri basliyor

Kent içi ulaşıma büyük bir yatırım yaparak tramvay hattını Şehir Hastanesi üzerinden 75. Yıl Mahallesi’ne ve Opera üzerinden Kumlubel’e ulaştıran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, çalışma tamamlanan hatlara enerji vererek deneme sürüşlerine başlıyor.


Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruya göre 7 Mayıs 2020 Perşembe günü Şehir Hastanesi-75. Yıl Mahallesi arası ile çalışmalar nedeniyle kapalı olan Opera-Yıldız arasındaki hatlara enerji verilecek ve deneme sürüşleri gerçekleştirilecek. Ayrıca aynı tarih itibariyle   bağlantı hattında da deneme sürüşleri yapılacak.

Vatandaşları ve sürücüleri hatlara enerji verileceği konusunda bilgilendiren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, deneme sürüşlerinin eksiklerin tespiti için yapıldığını, belirlenen eksiklerin de mümkün olan en kısa süre içerisinde tamamlanarak bu hatların hizmete başlayacağını belirttiler. Yetkililer ayrıca tramvay güzergahlarına araç bırakılmaması konusunda da vatandaşları uyardılar.

Enerji verilecek bölgeler:

Yıldız Hattı: Gazi Yakup Satar Caddesi, Hasan Polatkan Caddesi

Opera-Şeker-Otogar Hattı: Şeker Mahallesi İsmail Gaspıralı Caddesi, Sivrihisar 2 Caddesi, 212. Bulvar

Şehir Hastanesi-75. Yıl Mahallesi Hattı: 71 Evler Mahallesi Dedeoğlu Sokak, Ertaş Bulvarı, Selami Vardar Caddesi, Sultandere Gün Sazak Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi, Vatandaş Sokakİlk yorum yapan olun

Yorumlar