İBB’de Raylı Sistem Projeler Müdürlüğü’ne Serap Timur Atandı

ibbde rayli sistem projeler mudurlugune serap timur atandi
ibbde rayli sistem projeler mudurlugune serap timur atandi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde görevden aldığı Raylı Sistem Projeler Müdürü Aslı Şahin Akyol’un yerine, DLH’de bölge müdür yardımcısı olarak vazife yapan yüksek inşaat mühendisi Serap Timur ‘u atadı.


Geçtiğimiz günlerde görevden alınan İBB Raylı Sistem Projeler Müdürü ödüllü Yüksek Mimar Aslı Şahin Akyol, Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları Marmaray Bölge Müdürlüğü’nde göreve başlamıştı. Akyol’dan boşalan Raylı Sistem Projeler Müdürlüğü’ne, DLH’de Marmaray Bölge Müdür yardımcısı olarak görev yapan, yüksek inşaat mühendisi Serap Timur’u getirdi. Görevden giden ve göreve gelen her iki kişide Yıldız Teknik Üniversite mezunu ve aynı üniversitede yüksek lisans yaptı.

Serap Timur kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Serap Timur, 1994 yılında Yüksek Lisans, 2001 yılında doktora çalışmasını tamamlayarak Doktor unvanı aldı. 1995-2006 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2006-2020 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü DLH Marmaray Bölge Müdürlüğünde Kontrol Mühendisi, Başmühendis ve Bölge Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 29 Nisan 2020 tarihinde İBB Raylı Sistem Projeler Müdürlüğüne atandı.İlk yorum yapan olun

Yorumlar