İETT Şoföründen Kuruma Vefa

iett soforunden kuruma vefa
iett soforunden kuruma vefa

Covid 19 tanısıyla tedavi altına alınan İETT şoförü Ahmet Köse, iyileşme sürecindeyken emekliliğe hak kazandı. Bu süreçte emeklilik dilekçesini kuruma ulaştıran Ahmet Köse, tedavisi devam ederken İETT yöneticilerinin yakın ilgisinden ve kurumun eksik şoför ihtiyacı için emekli şoförleri göreve çağırmasından etkilenerek emeklilikten vazgeçti.


Ahmet Köse Metrobüs hattında görev yapan 1073 şoförden biri. Covid 19’a yakalanan Ahmet Köse, tedavisinin ardından hastalığı atlattı. Tedavi süresince gerek Hızlı Otobüs-Metrobüs İşletme Daire Başkanı Burak Sevim gerek İETT Genel Müdürü Hamdi Alper Kolukısa karantina altındaki tüm şoförlerimiz gibi Ahmet Köse’yi de sık sık arayarak durumunu yakından takip etti.

Tedavi altındayken gününü doldurup emekli olmaya hak kazanan Ahmet Köse, kurum yetkililerinin hastalık boyunca kendisiyle yakından ilgilenmelerinden çok etkilendi. Çok sayıda şoförün virüs nedeniyle çalışamaz hale geldiği zor günlerde Ahmet Köse’nin vicdanı emekliye ayrılmayı kaldırmadı ve emeklilik dilekçesini geri çekti.

Ahmet Köse’nin sorumlu davranışı kurum yöneticilerini çok etkiledi. Kendisine kurum kültürünü yücelten bu davranışı nedeniyle İETT Genel Müdürü Hamdi Alper Kolukısa tarafından bir teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi. Takdim töreninde konuşan Genel Müdür Kolukısa Ahmet Köse’ye teşekkür ederek “İETT Türkiye’nin en eski ikinci markası. Kurumlar binalardan ibaret değildir, onu geleceğe taşıyan çalışanların sorumlu davranışlarıyla yaşarlar, ilerlerler” şeklinde konuştu. Ahmet Köse ise yetkililere teşekkür ederek çok duygulandığını belirtti, plaketin ve teşekkür belgesinin kurum aidiyetini artırdığını ifade etti.İlk yorum yapan olun

Yorumlar