Ayak Yaralarında Etkili Tedavi: Ozon

Abone Ol  


Şeker hastalığına bağlı olarak uzuvlarda zaman zaman yaralanmalar meydana gelebilir. Özellikle de ayak yaralarında sıklıkla rastlanır. Bu duruma karşılık etkili birkaç tedavi yöntemi mevcut. Mesela ozonla diyabetik yara tedavisi bunlardan sadece bir tanesi. Şöyle ki:

  • Sinirlerde ve damarlarda meydana gelen hasarların önüne geçilir.
  • Fonksiyonlarını yitirmeye başlayan organların iyileşmesi sağlanır.
  • Oksijelenme neticesinde yaraların son bulmasına yardımcı olur.

Günümüzün etkili tedavi yöntemleri arasında olan ozon, diyabetik yaralarda göz önünde bulundurulur. Yaraların iyileşmesine ciddi oranda fayda sağlar. Öyle ki estetik alanında da sık sık temin edilir. Örneğin gençleşmek isteyenler için başta ozon tedavisi tavsiye edilir.

Selülitlere Karşı Ozon Tedavisi

Ozonla gençleşme tedavisi yaygın hale gelmiştir. Yani herkesin öncü tercihi halinde. Aynı zamanda selülit tedavisi için dikkate alınan yöntemlerden bir tanesidir. Ve son derece etkili olduğu bilinir. Bu anlamda:

-Tedavi: Direk olarak cildin altında yer edinen yaş asitlerine karşı uygulanır. Yağ zincirlerinin oksijen eşliğinde kırılması sağlanır. Bu kırılma ile beraber yağ asitlerinin vücuttan uzaklaştırılması mümkün hale gelir.

-Metabolizma: Bölgesel olarak kan akımının hızlanması sağlanır. Ve bu durum yağ dokularına karşılık bir hayli etkili olacaktır. Neticesinde selülit şikayetlerinin son bulması mümkün hale gelir.

Görüldüğü üzere ozon, estetik alanında sık sık ele alınan tedavilerden bir tanesidir. Bu özel gaz ile tedavi edilen hastalıklar sayıca fazla. Mesela yine ozonla fibromiyalji tedavisi de mümkün hale gelmiştir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve direncin artması ile hastalığın son bulması sağlanır. Ve tüm bunlar ozon tedavisi ile mümkün hale gelir.

Ozon Tedavisi Uygulanan Hastalıklar

Kronik hastalıklar için sıklıkla başvurulan medikal tedavilerden bir tanesidir. Örneğin ozonla alerji tedavisi bunlar arasında başı çeker. Aynı zamanda astıma karşı bir hayli etkili olan tedaviler arasında. Devamında gelenler:

  • Yaşlılığa bağlı bunama için göz önünde bulundurulur.
  • Akciğer hastalıklarında sık sık tercih edilir.
  • Böbrek yetmezliği gibi hastalıklar için de ele alınır.

Yani hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırır demek daha doğru olacak. Normalde hepsine dair ayrı tedavilere başvurulur. Yanında ozon terapisi de uygulandığı için sonuç almak uzun sürmez.

https://drceyhundundar.com/ozon-tedavisi/ozonla-diyabetik-yara-tedavisi/

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar