Bakan Karaismailoğlu, Hizmet Odaklı Dijitalleşmeyi Anlatacak

bakan karaismailoglu hizmet odakli dijitallesmeyi anlatacak
bakan karaismailoglu hizmet odakli dijitallesmeyi anlatacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dijitalleşme sürecinde devlet ve özel sektörün iş birliği sağlaması amacıyla düzenlenen “Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi”nde özel oturuma katılacak. Bugün saat 20:00’da zirveye katılacak olan Karaismailoğlu, ulaşım modları ve altyapı projelerindeki hizmet odaklı dijitalleşme süreçleriyle, bakanlığının gelecek vizyonuna ilişkin açıklamalarda bulunacak. Zirve, “https://dijitalgelecek.uab.gov.tr/” adresinden canlı olarak yayınlanacak.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından devlet ve özel sektörün dijitalleşme sürecinde işbirliğini pekiştirmesi için düzenlenen ve sektörün en önemli temsilcilerini bir araya getiren ‘Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi’nin ikinci gününde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuşacak. 20:00-21:30 saatleri arasında, Gazeteci Hakan Çelik’in moderatörlüğündeki canlı yayında değerlendirmelerde bulunacak olan Bakan Karaismailoğlu, söz konusu özel oturumda karayolu, denizyolu, havayolu, demiryolları ve altyapı projelerindeki hizmet odaklı dijitalleşme süreçleri ile bakanlığının gelecek vizyonuna ilişkin bilgi verecek. https://dijitalgelecek.uab.gov.tr/ adresinden canlı yayınlanacak özel oturumda takipçiler yayın sırasında moderatör aracılığı ile, Karaismailoğlu’na iletmek istedikleri soruları sorabilecek.

Zirve’de Lojistik, Mobilite ve Erişim masaya yatırılıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Dijital Farkındalık ve Siber Vatan’ kampanyası çerçevesinde hayata geçirilen ve 23 Haziran’da başlayan zirve, yarın akşam sona erecek. Sektörlerin ileri gelen temsilcilerinin bir araya geldiğini zirvede ‘Lojistik, Mobilite ve Erişim’ başlıklı konular masaya yatırılırken, bugün saat 14.00 itibariyle sektör temsilcileri, gazeteci Ali Çağatay’ın moderatörlüğünde bir araya gelecek. Bugün zirvede, Türksat A.Ş Genel Müdürü Cenk Şen, Vodafone İcra Kurulu Başkanı Colman Deegan, Hepsiburada İcra Kurulu Başkanı Murat Emirdağ, Turkcell İcra Kurulu Başkanı Murat Erkan, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Önal ve Getir Kurucusu Nazım Salur konuşma yapacak.

Yarın gerçekleştirilecek zirvenin son gününde ise HBR Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan Moderatörlük yapacak. Zirvede PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, Borusan Lojistik Genel Müdürü Mehmet Kalay, MNG Kargo İcra Kurulu Başkanı Salim Güneş ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Tamer Kıran, ‘Dijitalleşme ve Lojistik’ konusunda açıklamalarda bulunacak.İlk yorum yapan olun

Yorumlar