İETT Yöneticilerinden Adalar Ziyareti

iett yoneticilerinden adalar ziyareti
iett yoneticilerinden adalar ziyareti

Elektrikli araçların çalışmaya başlamasından önce, İETT Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları’ndan oluşan bir heyet Adalar’da incelemeler yaptı, yetkililerle bir araya geldi.


14 kişilik 40, 4 kişilik 20 elektrikli aracın Adalar’da faytonlar yerine çalışmaya başlamasına az bir süre kaldı. İETT, ada sakinlerinden belirlediği sürücülerin eğitimlerini sürdürüyor. Ancak Adalar Kaymakamlığı araçların ruhsatlarının olmadığı gerekçesiyle eğitim sürüşlerine de şimdilik izin vermiyor. İETT yöneticileri sorunun çözümü için Başkan Ekrem İmamoğlu’nun Cuma günü yaptığı ziyaret öncesinde, Perşembe günü Adalar’a giderek Belediye Başkanı ve Adalar Kaymakamı ile görüşmeler gerçekleştirdi.

İlk ziyaret Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’e yapıldı. İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, Genel Müdür Yardımcısı Hamdi Alper Kolukısa, Genel Müdür Yardımcısı Hasan Özçelik, Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin ve İBB Danışmanı Murat Altıkardeşler’den oluşan İETT heyeti Başkan Gül’e tramvay maketi hediye etti. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe gözetilerek ve maske takılarak gerçekleşen ziyarette Genel Müdür Alper Bilgili Başkan Gül’e desteklerinden dolayı teşekkür edip elektrikli araçlarla ilgili son süreci anlattı.

Daha sonra Büyükada garaj işletmesine geçen heyet, elektrikli araçlarla bir deneme sürüşü gerçekleştirdi.

Ziyaretin ikinci adresi Adalar Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Mustafa Ayhan’ı makamında ziyaret eden İETT heyeti, elektrikli araçların son durumu hakkında görüş alış verişinde bulundu. Kaymakam Ayhan’a tramvay maketi hediye edilmesinin arından ziyaret sona erdi.

İETT yöneticileri daha sonra Heybeliada’ya geçerek adadaki İşletme Müdürlüğü ve garaj alanını ziyaret etti.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar