TÜRASAŞ Yönetim Kurulu Üyeliğine Atama Kararı Resmi Gazetede Yayınlandı

turasas yonetim kurulu uyeligine atama karari resmi gazetede
turasas yonetim kurulu uyeligine atama karari resmi gazetede

Resmi Gazete’de 30 Haziran 2002 tarihi ile yeni atama kararları yayımlandı. Raylı Sistemler genel müdürlüğüne atanan isim belli oldu.

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A,Ş. ( TÜRASAŞ) Genel Müdürlüğüne yeni atama kararı alındı. Açık bulunan konuma atama kararı Resmi Gazete’nin 30 Haziran 2020 tarihli yayımında ve 31171 sayılı gazetede yayımlanan karar 2020/310 ile aşağıdaki isim atanmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen karar detayları şöyledir.

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A,Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim Kurumu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Aziz AKSOY atanmıştır.

Aziz Aksoy Kimdir?

Aziz Aksoy, 1964 yılında Düzce’de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Düzce’de tamamladıktan sonra, 1988 yılında Trakya Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi, İşletme Yöneticiliği Uzmanlık Programı’nda tamamladı. 1989 – 1999 yılları arasında T.C.D.D Genel Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde görev almasının ardından sırasıyla Ulaşım A.Ş’de Teknik Genel Müdür Yardımcılığı, İSBAK (İstanbul Belediyeler Bakım Ulaşım) A.Ş.’de Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı, İstanbul Halk Ekmek A.Ş’de İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığı, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Hidroelektrik Santralleri Daire Başkanlığı’nda İşletmeler Teknik Müdür Yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Daire Başkanlığı’nda Uzman olarak görev yaptı.

aziz aksoy kimdir
aziz aksoy kimdir

03.03.2015 tarihinden itibaren Başbakan Yardımcılığı Makamı’nın Onay’ı ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın Olur’u ile Yalova Afet ve Acil Durum İl Müdürü olarak görev yapan AKSOY, evli ve iki çocuk babasıdır.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar