2020 Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlıyor? Tatil Kaç Gün?

kurban bayrami tatili ne zaman basliyor tatil kac gun
kurban bayrami tatili ne zaman basliyor tatil kac gun

Kurban Bayramı tatili 2020 yılında tatil planı yapan kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan dini günler takvimi bayramın denk geldiği günleri gösterdi. Bu yıl bayramın denk geldiği günler nedeniyle tatil süresinin 9 gün olarak uygulanması beklenmiyor.

Kurban Bayramı Arifesi Ne Zaman?2020 Kurban Bayramı arifesi bu yıl 30 Temmuz 2020 Perşembe gününe denk geliyor. Bu gün aynı zaman kamu kurumları ve bankalar öğlene kadar çalışacaklar. Öğleden sonra ise resmi tatil uygulamasına geçilecek.

Kurban Bayramı Ayın Kaçında?

Toplamda 4 gün sürecek olan bayram 31 Temmuz 2020 Cuma günü başlayacak. 1 Temmuz 2020 Cumartesi, 2 Temmuz 2020 Pazar ve 3 Temmuz 2020 Pazartesi günü de devam edecek.Bayramın Cuma başlayıp pazartesi sona erecek olması nedeniyle 9 günlük tatil uygulaması beklenmiyor.

Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (ETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yücesan, İstanbul’da kurbanlık fiyatlarının büyükbaşta 28 liradan, küçükbaşta ise 30 liradan başladığını söyledi

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar